12:35, 22.05.2020

Шахрайська пастка. Ремонт техніки практично за безцінь та на дому

Приїдуть, і діагностують, і полагодять. Платити - лише за запчастини. Що криється за такими заманливими пропозиціями?

поділитись:
Шахрайська пастка. Ремонт техніки практично за безцінь та на дому - фото 1

Ніби нова послуга, а насправді – шахрайська пастка. Викликати майстра з ремонту техніки додому – дуже зручно під час карантину. Але зрештою – можете взагалі залишитися без свого пристрою.

"Він повідомляє про те, що поломка, яка сталася, може бути полагоджена тільки в умовах їх офісу. Проходить один термін, другий третій. Шахрай перестає відповідати на телефон", - розповідає Наталія Бугайова, - експертка з психологічної кібербезпеки.

На такого ремонтника натрапив Анатолій. Зіпсувався фільтр питної води. Майстра знайшов в інтернеті – той обіцяв швидко все полагодити. Забрав фільтра на діагностику.

"Тиждень минув, друга - тиша. Дядько цей виявився звичайний злодій. Він ще й по сусідах походив позбирав техніку".

Десятки сайтів із ремонту вдома - з’явилися саме під час карантину. Маскуються під справжні сервіси відомих брендів. А виявити липу – непросто, утім, все ж реально, кажуть фахівці.

"Коли людина заходить на такий сайт - на що потрібно звернути увагу - можуть бути будь-які помилки в тексті, в описі техніки. Будь-які сторінки, на які ведуть посилання на сайті, можуть бути битими", - каже Наталія Бугайова, - експертка з психологічної кібербезпеки.

Експерт радить користуватися послугами лише офіційних сервісів, що зазначені в гарантійних документах на техніку. Та якщо представник потрібного вам бренду нині не працює – вибирати сторонні майстерні слід максимально уважно.

"Рекомендую також погуглити сервіс, таких сервісів дуже багато. Ви побачите коли сайт був зареєстрований, на кого він зареєстрований, на скільки він зареєстрований. Якщо він позавчора і на рік, то це явно будуть шахраї",- вчить Олександр Карпов, - директор української міжбанківської асоціації членів платіжних систем.

Зважайте і на відгуки користувачів. Якщо вони лише позитивні – то мають викликати підозру.