19:08, 15.08.2019

Шахтарі перекрили дорогу, щоб «вибити» зароблені гроші

Шахтарі перекрили дорогу, щоб «вибити» зароблені гроші 15.08.2019

поділитись:
Шахтарі перекрили дорогу, щоб «вибити» зароблені гроші - фото 1

Напередодні близько сотні шахтарів державних копалень на Донеччині на дві з половиною години зупинили рух трасою «Курахове - Київ». Страйкують вже понад тиждень. Вимагають виплатити їм заборговане майже за три місяці роботи. Одна з причин, чому заборгованість лише збільшується, - неможливість реалізовувати своє вугілля за ринковою ціною.


Такі акції протесту на Донбасі відбуваються ледь не щодня. І не дивно. Із 33 копалень на підконтрольній території -прибуткові лише чотири. Головна причина - неможливість продавати вугілля за ринковою ціною, прив’язаною до світових. Через це - недофінансування галузі - дедалі більше держшахт стає збитковими. Державних дотацій на всі підприємтсва не вистачає.


Аналогічна ситуація була в галузі до введення формула Роттредам+, коли держшахти продавали вугілля за ціною у 1000 гривень за тонну. Після ж введення методики та наближення цін на українське вугілля до європейських, держшахти додатково заробили близько 10 мільярдів гривень. У першу чергу гроші йшли на погашення боргів по зарплатах та можернізацію. Експерти твердять - якщо б "Роттердам плюс" не ввели у 2016 році, бiльшість держшахт давно закрилась би.


Вирішувати, що далі робити із державними шахтами мають вже нові парламент та уряд, говорять експерти. Поки ж розуміння за який рахунок покривати грошовий дефіцит галузі - немає. А відтак і плану погашення заборгованності. тому шанси, що акції протесту гірників із регіонів перемістяться у столицю - стрімко зростають.