13:39, 09.05.2020

Шанс на повноцінне життя: Фонд Ріната Ахметова допоміг маленьким братам почути світ

Сім'я Віктора й Анни Рогозянових з Маріуполя – особлива. Подружжя повністю глухі. Один з одним і навколишнім світом вони спілкуються за допомогою мови жестів. Коли в родині з'явилися діти, була надія, що вони зможуть чути. Але лікарі відразу засмутили батьків і діагностували у синів глухоту.

поділитись:
Шанс на повноцінне життя: Фонд Ріната Ахметова допоміг маленьким братам почути світ - фото 1

Це означало, що дітям доведеться щодня стикатися з безліччю випробувань і перешкод, як їхнім мамі й татові.

«Вони не можуть спілкуватися. Навіть швидку викликати або сходити в магазин», – пояснює перекладач жестової мови Іван Родіонов.

Анна Рогозянова підтверджує, що це непросто – знаходити спільну мову з тими, хто чує. І діти вже відчули це на собі.

«Маркові вже шість років. Він хоче спілкуватися з іншими дітьми. Але не може, тому що нічого не чує. Він намагається дітям говорити щось за допомогою рук, але вони не хочуть з ним дружити», – пояснює жестами Анна.

Нещодавно Маркові та Мирославу провели ще одне обстеження слуху. Лікарі з'ясували, що обидва брати зможуть чути! Але потрібно придбати слухові апарати. Батьки до сліз були раді такій новині. Щоправда, грошей на покупку апаратів у них не було. Тоді Рогозянови звернулися до Фонду Ріната Ахметова. Так маленькі брати стали учасниками проєкту «Рінат Ахметов – Дітям. Тепер я чую». Днями малюкам встановили сучасні високочутливі апарати.

«По суті, це міні-комп'ютер з дуже тонкими налаштуваннями», – каже Наталя Кузнєцова, слухопротезистка Маріупольського центру слуху.

– Ти мене чуєш? – запитує лікарка у Марка відразу після установки апарату. Він киває і посміхається. Мирослав теж радий новим відчуттям. Відтепер життя братів зміниться назавжди.

«Вони виростуть і стануть помічниками для батьків. Будуть для них перекладачами», – каже Іван Родіонов.

 

«Величезна подяка Рінату Ахметову за апарати для наших діток!», – сказала своєю мовою Анна Рогозянова.

Фонд Ріната Ахметова допомагає малюкам з проблемами слуху з 2007 року. Завдяки проєкту «Рінат Ахметов – Дітям. Тепер я чую» дітям з глухотою чи приглухуватістю було встановлено 172 високочутливих слухових апаратів.

Допомогу за проєктом можуть отримати діти віком до 7 років із соціально незахищених сімей, які проживають по всій території України.

Детальну інформацію про проєкт можна дізнатися на гарячій лінії Фонду 0800 509 001.