16:45, 25.11.2019

Що буде, коли гектари чернозему почнуть розпродавати?

Що буде, коли гектари чернозему почнуть розпродавати? 25.11.2019

поділитись:
Що буде, коли гектари чернозему почнуть розпродавати? - фото 1

У Парламенті зареєстровано низку законопроєктів, що передбачають створення вільного ринку землі. Аби це обговорити, на Донбасі - провели форум. Із фермерами зустрілися очільники Донеччини й Луганщини, та - представники профільного міністерства.

"Кожен, ми будемо закликати все суспільство, зможе бачити чітко що відбувається в земельних відносинах я вся інформація буде відкрита, друге - мають запрацювати всі інструменти підтримки, і третє тоді тільки можна говорити зараз поставлений горизонт запропоновано 1 жовтня 2020 про відкриття обігу землі" – зазначив Тарас Висоцький, заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Керівники аграрних районів, а також фермери висловили своє бачення щодо земельної реформи. Їх зауваження чиновники пообіцяли врахувати. Та додали, орендарі - матимуть пріоритетне право на викуп. Сільські голови висловили ще одне занепокоєння можливими наслідками нововведення: концентрація землі в одних руках, і занепад селищ.

"Села вымирают, понимаете, почему – потому что пришли, посеяли, убрали, до свидания и пошли, это есть правда, и люди эту правду видят, а там де есть фермеры местные большие, маленькие, в селах живут, создаются рабочие места, и люди получат заработную плату" – каже Юрій Золкін, голова Станично-Луганської райдержадміністрації.

Вільне розпорядження гектарами, розвиток фермерства та села - це головні цілі земельної реформи - розповіли представники уряду. Для аграріїв обіцяють розробити дієві механізми захисту та підтримки від держави, а також доступне кредитування.

"Для нас основне завдання е максимальне спрощення бюрократичних процедур, усунення кадастрових корупційних схем, передача на місця повноважень земельних і передати державну землю у комунальну власність, і поетапно робити земельну реформу виходячи з того як потребує суспільство" – зазначив уповноважений Президента України з земельних питань Роман Лещенко.

Аграрний сектор важливий і перспективний для економіки держави - погодилися всі учасники форуму. Урядовці наголосили: зараз ринок землі - в тіні. А земельна реформа виведе цю сферу в законну і прозору площину.