19:40, 20 лютого

Що буде з маріупольським Театром ляльок?

Вартість оренди приміщення єдиному у області Театру ляльок збільшили на 200% - до 75 тисяч гривень на місяць. Сплатити мають - до 1 березня. Але керівництву закладу - це не по кишені.

поділитись:
Що буде з маріупольським Театром ляльок? - фото 1

У приміщенні на проспекті Миру, 37 Театр Ляльок працює вже 5 років. Також тут викладають театральне мистецтво. Зараз у школі навчаються близько 100 дітей. Серед них і Андрій.

"Втрачати це місце не хочеться, тому що сцена, яку ми робили своїми руками, реквізит, котрий ми робили своїми руками, ляльки і так далі. Тут дуже багато чогось рідного, у що ти вклав свою працю", - каже актор.

Восьмикласниця Ельвіра репетирує виставу "Мауглі". Грає одного з бандар-логів та жительницю Індії.

" Я взагалі пишаюся цим театром. Я хоч і недавно прийшла, у вересні буквально, але ми вже з випускниками займаємося".

Театру ляльок - чверть століття. Спочатку він був комунальним підприємством. Зараз - у приватній власності. Коли хазяїн збільшив вартість оренди на 50 тисяч гривень, директорка Ірина Руденко звернулася по допомогу до міста.

"Два роки я звертаюся до влади за допомогою театру - два роки. Я пишу, щоб і питання на сесію винесли, щоб і депутати розглянули. Розглянули, мені все одно, який варіант - взяли нас знову до місцевого бюджету, датували нас там, зараз нам треба 100 тисяч і ми будемо справлятися, викупили це приміщення, тому що власник продає", - розповідає директорка Театру Ляльок Ірина Руденко.

Ціна питання - 18 мільйонів гривень. Проте - місто не має права купувати приміщення приватним структурам. Говорить Олександр Кочурін. Тому театру пропонують вибір: переїхати до одного з міських палаців.

"Ми запропонували розглянути навіть цілісний такий проект і податися Ірині Руденко, наприклад, подати свої документи на керівника Палацу культури "Чайка". Тому що ми там довго не можемо знайти керівника. Тоді вона змогла б і очолити цю установу і вдихнути в нього ще життя і надати таку функцію, як Театр Ляльок", - каже заступник міського голови Олександр Кочурін.

На думку директорки департаменту культурно-громадського розвитку Діани Трими, найкращій варіант для Театру Ляльок - палац Молодіжний.

"Самий територіально-наближений варіант - це палац культури Молодіжний, в якому вже функціонує "Театроманія". Там хороша сцена, технологічні умови, є світло, звук. Це місце вже звичне для сьогоднішнього відвідувача дитячого Театру Ляльок", - каже Діана Трима.

Також один із варіантів - "Український дім". Тож, де розташовуватиметься єдиний в області Театр Ляльок - покаже час.