17:25, 08.04.2020

Що буде з українською енергетикою, якщо не почати рятувати її зараз?

Україна може залишитись без світла, якщо без роботи будуть українські шахтарі. Енергетику треба рятувати вже зараз.

поділитись:
Що буде з українською енергетикою, якщо не почати рятувати її зараз? - фото 1

Шахта Курахівська, більшість гірників тут сидять без роботи і зарплати.

«Понимаете… безысходность, тупик. Если у нас было осеннюю 1250 рабочих, то сейчас 840. Надоели долговые книги, это не жизнь. 21 век, а люди хлеб покупают под запись в магазинах», - каже голова профспілки шахти “Курахівська” Олексій Сорока.

По вуха в боргах не тільки гірники на Донеччині. Усі державні копальні. Більшість з них вже в простої. Вугілля не добувають. Причин кілька – карантин, борги за електроенергію. Та головний біль - інший. Своє вугілля Україні стало не потрібне.

«На складах теплових електростанцій зараз знаходиться 2,8 мільйони тон вугілля. Ніколи такого не було! Вугілля українське стало не потрібне. В той же час з Росії постачається електроенергія», - зазначає народний депутат Михайло Волинець.

Імпортоване російське світло - удар не тільки по українським шахтарям. Теплоелектростанції працюють у збиток, атомна та зелена генерація теж без грошей.

«Перша галузь економіки, яка почала проявляти кризові явища – це є енергетика. І якщо не втрутитись, і не вирівняти ті проблеми, які є в енергетиці на сьогодні. То наступними галузями будуть, ті, які енергію споживають. Промисловість, виробництво і житлово-комунальна галузь, і бюджетники це перш за все лікарні», - каже енергетичний омбудсмен Олександр Трофимець.

Без світла медики будуть як без рук. Жоден апарат не працюватиме. Про ту ж штучну вентиляцію легень людей з коронавірусною хворобою доведеться забути. Зупиняться й знеструмлені насоси на водоканалах, каси і холодильники з їжею в магазинах. Багато чого. Та припинити знищення енергетики зараз іще можна.

«Потрібно ухвалити декілька рішень. Перше рішення – це заборона імпорту електроенергії з боку Росії та Білорусі. Друге - призначення дієвого керівництва міненерго. Третє - налагодження стабільних поставок і збуту вугілля. Четверте рішення – це фактично ліквідувати податкове навантаження митна на експорт електроенергії з України», - каже енергетичний експерт Юрій Корольчук.

Ухвалювати ці рішення потрібно вже сьогодні. Бо ж атомні станції, які найбільше енергії дають країні - вже затримують зарплату працівникам. На сплату податків і на закупи ядерного палива грошей теж катма.