18:31, 05 жовтня

Що може зупинити пандемію?

У світі – мільйони вірусів. А  вивчені лише декілька тисяч. І ті постійно мутують. За такими змінами фармацевти не встигають.

поділитись:
Що може зупинити пандемію? - фото 1

«Віруси швидко змінюються, і це ми бачимо по застуді – уявіть собі, досі ніхто не придумав прививки правильної від застуди», - каже ректор Національного медичного університету ім. О. Богомольця Юрій Кучин.

SARS-CoV-2 – винуватець сучасної пандемії - теж із сімейства РНК-вірусів. Тільки в Україні від нього постраждали майже два з половиною мільйони людей.

Пошук ефективних засобів боротьби з вірусами триває десятиріччями. Так, у 70-х, від грипу крапали в ніс інтерферон – це стимулятор імунної системи. Потім з’ясували, що даремно. В цю пандемію чудодійні властивості приписували вітамінам.

«Під час таких пандемій є ренесанс аскорбінової кислоти, або вітаміну Д. Ппівтора року назад рекомендувався і вважалося, що він може профілактувати ковід, але потім британське дослідження показало що ні», - наголошує Юрій Кучин.

Тепер українські медики мають чіткі алгоритми лікування, каже медик. Населенню радить вчасно звертатися по допомогу та вакцинуватися. Адже це знижує ризики хворіти тривало і тяжко.

І зараз симптоми коронавірусу дедалі більше схожі на звичну респіраторну вірусну інфекцію.

«Не так вже легко відрізнити, особливо під час сезонного підйому запальних захворювань, чи то є коронавірус, чи то є якесь інше захворювання», - каже Юрій Кучин.

Ректор медичного університету заспокоює: і ця пандемія має закінчитися - хвиля за хвилею і так до повного штилю.

Своїм досвідом і знаннями Юрій Кучин ділиться з глядачами онлайн проєкту Фонду Ріната Ахметова «Запитай у лікаря». Повна версія вже у відкритому доступі на сторінках Фонду у соціальних мережах.