20:06, 26 березня

Що означає режим надзвичайної ситуації та які обмеження тепер діють?

Карантин подовжили, режим надзвичайної ситуації ввели. По всій країні. Таке рішення ухвалив Кабмін. Та що це насправді для нас означає? І чому надзвичайна ситуація - не те саме, що надзвичайний стан?

поділитись:
Що означає режим надзвичайної ситуації та які обмеження тепер діють? - фото 1

Не виходити з дому без нагальної потреби українці зобов’язані ще місяць. Урядовці продовжили карантин та оголосили надзвичайну ситуацію в усій країні. І це не надзвичайний стан. Бо ситуація не обмежує прав та свобод людей, не передбачає відчуження майна, але зобов’язує дотримуватися правил захисту від пандемії.

«Ми продовжуємо карантин і запроваджуємо надзвичайну ситуацію в державі Україна на всій території терміном до 24 квітня 2020 року. З можливістю його подальшого продовження згідно чинного законодавство або якщо ми справимся і поборемо раніше, значить тоді окремо будемо приймати рішення», - зазначив Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Усіх, хто має симптоми коронавірусу або контактував із хворими, мають обов’язково обстежувати медики. Відмовлятися від цього заборонено.

«Якщо ці особи відмовляються від обстеження у добровільному порядку та госпіталізації їм призначати карантин. Разом із цим національна поліція та нацгвардія забезпечує охорону публічного порядку та безпеки на об’єктах на яких знаходяться особи на обов’язком обстеженні, госпіталізації або карантину», - пояснив Міністр охорони здоров'я Ілля Ємець.

На час карантину уряд запровадить контроль за цінами на соціальні товари - перелік іще визначають. І обіцяють менші суми у платіжках за газ - на 14 відсотків. Тим, хто отримує субсидії, їх автоматично продовжать на наступний опалювальний період і обіцяють додаткові компенсації на час карантину - у середньому, по 300 гривень на родину.

«Ми пропонуємо надавати додаткову компенсацію витрат на оплату окремих комунальних послуг одержувачам соціальних виплат на період карантину шляхом збільшення на 50 відсотків соціальних нормативів користування електроенергією природним газом для приготування їжі та підігріву води холодною та гарячою водою, водовідведенням у зв’язку з вимушеним постійним перебуванням вдома та збільшенням споживання відповідних послуг», - зазначила Міністерка соціальної політики Марина Лазебна.

Хочуть в уряді і посилити відповідальність за незаконний вивіз медичних масок – на період карантину експорт заборонений, за порушення пропонують до шести років тюрми. Законопроєкт іще має підтримати Верховна Рада.