16:31, 06.05.2020

Щоденний подвиг лікарів

Під час пандемії лікарі, які приймають пацієнтів, щодня ризикують своїм здоров'ям.

поділитись:
Щоденний подвиг лікарів - фото 1
Людмила Губенко - сімейна лікарка. В умовах пандемії COVID-19 працює у режимі «Non Stop».

«У нас зараз 5-годинний прийом і іноді нас, абсолютно, немає часу ковток води зробити, кави попити», - каже сімейна лікарка Людмила Губенко.


І так щодня. Людмила знає чи не кожного свого пацієнта.

«У цій поліклініці працюю з 81 року тобто 38 років, Фактично все своє життя я присвятила професії. Люблю своїх пацієнтів, я їх знаю, вони росли на моїх очах деякі», - каже сімейна лікарка.

Через поширення коронавірусу без вагань взяла на себе додаткові обов’язки. Стала фельдшером бригади швидкої допомоги. Обслуговує виклики до пацієнтів із підозрою на COVID-19.

«Звичайно це ризик для нас медпрацівників, кожен раз, коли ми виїжджаємо. При всьому при тому, що ми захищені ми одягаємо костюми, одягаємо два халата, навіть три халата, двоє рукавичок, у нас є захисний екран, шапочка все захищає, але все одно залишається ризиком».

Коли уперше поїхала на виклик до пацієнта з підозрою на коронавірус, страху не відчувала.

«Може тому що я активна людина, чесно кажучи рідко хворію, я на лікарняному була останній раз в 2008 році, ще я оптиміст і вірю, що я не захворію».

Попри шалений графік, не залишає і пацієнтів із хронічними захворюваннями. Надати допомогу їм нині Людмила може лише удома. Не дочекається того дня, коли знову опиниться на своєму робочому місці.

«Закінчиться пандемія і буде все добре, буде все як і раніше».

Настав час подякувати медикам та усією країною пишатися їхнім подвигом.