12:30, 15 вересня

Щодня – тисячі нових хворих. Статистика підтверджує найгірші очікування

Саме зараз важливо повернути обмежувальні заходи, вважають епідеміологи. Деякі з них уже доказали свою ефективність.

поділитись:
Щодня – тисячі нових хворих. Статистика підтверджує найгірші очікування - фото 1
«Нам уже треба школи закривати, нам уже треба університети на дистанційне. Нам не треба міряти температуру це не варіант, тому що та людина, в якої температура, вона вже позаражала нас пару днів підряд», - каже завідувачка кафедри епідеміології Львівського національного медичного університету Наталія Виноград.

Стрімке зростання кількості хворих починається з великих міст. Саме звідти загострення розійдеться по всій країні.

«Ми закриємо школи і вузи, студенти поїдуть по хатам і развезуть з великих міст додому. Це закони епідеміології. На цей раз вірус нас перемагає. Він занадто швидко змінює свої властивості», - каже Наталія Виноград.

Зараз найбільша небезпека для українців – від штаму Дельта. Він агресивніший за попередників, та швидко може призвезти до тяжкого стану.

Заходи безпеки – незмінні: правильно надягнута маска, соціальна дистанція, уникання місць скупчення людей. І нагадувати про це - вкрай важливо.

Наталія Виноград долучилася до проєкту Фонду Ріната Ахметова «Запитай у лікаря», який стартував з кінця минулого року та набув популярності в соціальних мережах.

«Експерти проекту Фонду Ріната Ахметова розповідають про методи лікування і про те, як піклуватися про здоров'я своє, дітей, батьків і близьких. На сьогоднішній день охоплення на Діджитал майданчиках складає більше 16 мільйонів», - зазначив представник Фонду Ріната Ахметова Володимир Капустін.