20:34, 12.05.2020

Щодня лікарі рятують життя, ризикуя своїм здоров’ям

375 нових випадків коронавірусної інфекції виявили в Україні за добу. Кожен четвертий серед нових хворих - медик. Найбільше заражених серед працівників медзакладів у західних областях України.

поділитись:
Щодня лікарі рятують життя, ризикуя своїм здоров’ям - фото 1

Щодня медики ризикують собою, аби врятувати життя пацієнтів. Михайло Крічфалушій - лікар-анестезіолог регіонального фтизіопульмонологічного центру Тернополя. Він уже півтора тижня не був удома. Через пандемію коронавірусу на роботі пропадає цілодобово.

«Ми тут живемо, харчуємося і ті 12 годин відпочиваємо між змінами, ми відпочиваємо».

Медична вахта триває 14 днів. А якщо лікар сам захворіє, зустріч із сім'єю відкладає на невизначений термін.

«Якщо прийдуть позитивні результати ПЛР, то ми будемо змушені йти у обсервацію».

Лікарям доводиться щодня ризикувати здоров'ям і працювати в тяжких умовах. Сподіваються, що такі жертви не будуть марними.

«Шкода зараз бачити, як люди ходять по вулиці не дотримуючись ніяких правил».

У цьому медичному центрі діє найсуворіший карантин. Сторонніх сюди не пропускають, а лікарі працюють у захисних костюмах, рукавичках,

«Дуже жарко, дуже важко. Сконцентруватися в своїй роботі це реально ну дуже важко», - каже лікар.

Щоб захистити всіх медиків, які борються з пандемією, потрібні тисячі таких захисних костюмів.

«Всім нам потрібно докладаючи додаткові зусилля, щоб захистити тих, хто бореться за наше здоров'я. Зараз ми передаємо захисні костюми медикам Західних областей, тому що, на жаль, саме в ЦИХ областях найбільша кількість інфікованих», - зазначила член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова Наталія Ємченко.

Тільки в Тернопільську область Фонд Ріната Ахметова спільно з банком ПУМБ передав 5 тисяч захисних комплектів.

«Спільні дії влади, бізнесу та громади, забезпечать виконання тих завдань, які стоять перед Україною у боротьбі з коронавірусом», - зазначає керівник тернопільського відділення ПУМБ Сергій Гнатюк.
«Щоб лікарі наші були захищені. Роз'їдеться по районах, по лікарнях, в залежності від того, скільки кому потрібні скільки і скільки в кого зараз є хворих на Covid-19», - зазначив голова тернопільської обласної адміністрації Володимир Труш.

Ще в лютому, за особистим рішенням Ріната Ахметова, Фонд першим в Україні відреагував на загрозу епідемії коронавірусу. До лікарень уже передане медичне обладнання, триста тисяч експрес-тестів та життєво важливі засоби індивідуального захисту.

«Дякуємо і Фонду Ріната Ахметова, за те, що все-таки проводитися так підтримка. З вдячністю приймаємо цю допомогу», - каже директор Тернопільського регіонального фтизіопульмонологічного центру Вадим Рудик.

На боротьбу з COVID-19 Рінат Ахметов направив 300 мільйонів гривень. Він об’єднав усі ресурси – благодійного Фонду, ФК «Шахтар», компаній ДТЕК, Метінвест та інших активів SCM.