14:39, 21.01.2020

Школярі матимуть право на безкоштовні додаткові заняття

Міністр освіти і науки Ганна Новосад повідомила, що українські школярі, які мають більш низький рівень успішності, зможуть поліпшити свої знання на додаткових заняттях.

поділитись:
Школярі матимуть право на безкоштовні додаткові заняття - фото 1

За словами керівниці міністерства, держава візьме на себе фінансування таких занять.

«Закон, який минулого тижня прийняв парламент, надає таку можливість. Це те, що ми дописали за результатами PISA: дозволяється мати індивідуальні заняття, якщо є певна потреба поліпшити знання з того чи іншого предмету. Тобто, фактично ми даємо право на таке собі «узаконене репетиторство» в публічних школах, яке буде оплачуватися за державні кошти », - сказала Новосад.

Новосад зазначила, що завжди будуть такі недоброзичливці, які будуть спекулювати на додаткових заняттях, використовувати їх на свою користь, проте поки законодавством неможливо врегулювати всі потенційні підступи таких осіб.

«Ми повинні довіряти вчителям і вірити, що школа ставить перед собою завдання надати всім хороші знання. Але я думаю, що в нормативці ми знайдемо, як все це обмежити. До того ж має бути розуміння, якщо у вчителя весь клас різко починає гірше вчитися, і після уроків, передбачених планом, все йдуть на позакласні уроки, то це буде певним дзвіночком для директора, то щось тут не так », - сказала керівниця МОН.
Джерело: Journalist