23:00, 25.11.2019

”Штурм” НБУ в Києві: Ляшко різко відреагував

”Штурм” НБУ в Києві: Ляшко різко відреагував 25.11.2019

поділитись:
”Штурм” НБУ в Києві: Ляшко різко відреагував - фото 1

Мітингувальники, які вимагають відставки голови НБУ Якова Смолія та його заступника Катерини Рожкової, увірвалися до будівлі

У Києві біля будівлі Національного банку України вже 12-й день триває акція "Зупинимо корупцію в НБУ". Сьогодні, 25 листопада, вона перейшла в штурм будівлі НБУ. Мітингувальники, які вимагають відставки голови НБУ Якова Смолія та його заступника Катерини Рожкової, увірвалися до будівлі. Поліція намагалася їх витіснити. На штурм головного банку країни різко відреагував лідер "Радикальної партії України" Олег Ляшко.

"Навіть в період безвладдя після Помаранчевої революції чи після Майдану ніхто навіть думки не мав захоплювати Нацбанк, навпаки, охороняли як зіницю ока, розуміючи наслідки. Стабільність гривні – понад усе, незалежно від політичних потрясінь! Тому ті, хто дав команду штурмувати сьогодні Нацбанк – люті вороги України, які хочуть набити власні кишені, грабуючи усіх українців. "Радикальна партія" рішуче протестує проти спроби захоплення Нацбанку і засуджує владу, яка не здатна зберегти останній острівок стабільності. Дестабілізація роботи Нацбанку – це загроза для стабільності гривні і збіднення кожного українця", – написав політик на свій сторінці у Facebook.

Раніше на сцені перед входом в НБУ учасники акції встановили імпровізовану гільйотину і принесли свинячу голову. До акції "Зупинимо корупцію в НБУ" сьогодні приєдналися українські "жовті жилети". Водночас, прокуратура оскаржила відмову Бориспільського суду заарештувати Олега Ляшкау справі про бійку з нардепом Андрієм Герусом. Дата розгляду апеляції ще невідома.

18 листопада Олегу Ляшку повідомили про підозру. Він сам прийшов до Бориспільської прокуратури, і прокурор зачитав йому, в чому той підозрюється. Він пояснив, що йдеться про бійку Ляшка та Андрія Геруса – лідера "радикалів" підозрюють у нанесенні тілесних ушкоджень депутату за ч. 2 ст. 346 (погроза або насильство щодо державного діяча, умисне заподіяння такій особі тілесних ушкоджень у зв'язку з його державною діяльністю) Кримінального кодексу України.