16:15, 24.10.2019

Швидка за 10 хвилин, доступність лікарні інтенсивного лікування - не більше 60 хв, - МОЗ розробило нові критерії надання допомоги

Швидка за 10 хвилин, доступність лікарні інтенсивного лікування - не більше 60 хв, - МОЗ розробило нові критерії надання допомоги 24.10.2019

поділитись:
Швидка за 10 хвилин, доступність лікарні інтенсивного лікування - не більше 60 хв, - МОЗ розробило нові критерії надання допомоги - фото 1

"Відстань між пацієнтом і сімейним лікарем - не більше 7 км. Доступність лікарні інтенсивного лікування - не більше 60 хв. Час проїзду бригади екстреної медичної допомоги: в місті - 10 хв, за межами міста - 20 хв", - повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

Як наголошується, ці та багато інших критеріїв МОЗ визначив, щоб розвиток ефективної мережі установ охорони здоров'я в межах створення госпітальних округів забезпечила:

  • гарантований своєчасний доступ населення до послуг медичної допомоги належної якості;
  • ефективне використання бюджетних коштів, що спрямовуються на забезпечення медичної допомоги;
  • створення умов для підготовки закладів охорони здоров'я, що надають первинну, вторинну (спеціалізовану) і екстрену медичну допомогу, до функціонування в умовах управлінської та фінансової автономії медичних установ у межах договорів із Національною службою здоров'я України.
"Розвиток ефективних мереж надання медичних послуг в рамках єдиного плану ефективних мереж з різними видами соціальних послуг - запорука реальних відчутних для кожного українця змін", - заявила заступник міністра охорони здоров'я з питань європейської інтеграції Олена Симоненко.

"Консолідована робота центральних органів державної влади та місцевого самоврядування дозволить наблизити послуги, гарантовані державою, саме там і саме тоді, коли в них виникає реальна потреба", - додала вона.

План розвитку таких мереж надання послуг повинен бути розроблений у тісній співпраці міністерств, обласних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування. Критерії розвитку ефективних мереж за різними напрямками надання соціальних послуг об'єднані в єдине Керівництво.

"План розвитку ефективних мереж закладів охорони здоров'я, так само, як і мереж надання інших соціальних послуг по всій Україні, буде розроблений з урахуванням бачення наявних об'єднаних територіальних громад та ОТГ, які планують створити. Саме цей план стане підставою для подальшої державної підтримки певних установ охорони здоров'я .

Як зазначається, ефективна мережа закладів охорони здоров'я - необхідна умова для виконання завдання Міністерства охорони здоров'я.


джерело: https