10:09, 12.09.2019

Сказ у Маріуполі. Ситуація нестабільна, кажуть спеціалісти

поділитись:
Сказ у Маріуполі. Ситуація нестабільна, кажуть спеціалісти - фото 1

Останнім часом в Україні склалась негативна тенденція із поширенням сказу. Переносником небезпечної хвороби залишаються хворі тварини, які виділяють вірус зі слиною.

Актуальним це питання є і в Маріуполі. В цьому році зареєстровано 3 осередка сказу серед тварин: дві безпритульні собаки і одна дика лисиця. При цьому, за антирабічною допомогою в лікарні міста звернулися понад пів тисячі маріупольців, з них 238 особам було призначено курс щеплень.

Одна з причин поширення сказу - це ослаблення контролю за виконанням правил утримання домашніх тварин. Власники яких нехтують вакцинацією та імунізацією улюбленців.


Крім того, гостро постає питання санітарного відстілу хижих тварин. Нагадаємо, що з початком бойових дій у Донецькій області заборонено палювання, а тому популяція, наприклад, лисиць зростає. А ці пухнасті майже у 100% випадках є хворими на сказ.


Це надзвичайно небезпечна інфекційна хвороба, яка супроводжується тяжким ураженням центральної нервової системи і часто призводить до летальних випадків. Тому лікарі радять негайно звертатися за допомогою, якщо вас вкусила тварина. Адже єдиний спосіб запобігти інфекції - щеплення.


Профілактика сказу:

  • утримуйтеся від контактів з дикими та безпритульними тваринами;
  • в разі укусу домашньою твариною з'ясовуйте ім'я господаря та адресу, це допоможе уникнути щеплень, адже за твариною можна встановити ветеринарний нагляд;
  • укушені рани, подряпини негайно промийте теплою кип'яченою (або проточною) водою, бажано з милом. Негайно зверніться за медичною допомогою;
  • при пошкодженні одягу під час укусу, обробіть його гарячою праскою;
  • щорічно робіть щеплення проти сказу домашнім та сторожовим собакам.

Бажаєте отримувати оперативні новини в свій месенджер - підписуйтесь на наш канал в Telegram.