19:45, 23.01.2020

Смертельний коронавірус шириться світом. Чи є небезпека для українців?

Всесвітня організація охорони здоров'я на екстреному засіданні так і не змогла вирішити, що робити із новим вірусом. І знову хоче зібратися на обговорення.

поділитись:
Смертельний коронавірус шириться світом. Чи є небезпека для українців? - фото 1

Олеся нещодавно приїхала з Китаю. Розповідає, відпочивала на острові Хайнянь. Та нічого про вірус там не чула.

"Когда мы возвращались обратно, никакой проверки не было. Никакой информации на тот момент не было. Мы возвращались 10 января. Насколько я знаю эпидемия началась 8 января. Мы отлично отдохнули, купались, загорали, кушали еду на местных рынках" – каже дівчина.

Та чи є небезпека для українців? Туроператори заспокоюють: цей напрямок серед наших громадян не затребуваний. Та якщо все ж хтось збирається туди на відпочинок - хвилюватися не варто. Бо курортна зона розташовується далеко від міста, на якому зафіксовано сплеск інфекції.

"На Санье все нормально. Отделена от основного материка, как вы знаете и имеет провинцию некой такой автономии. Организуют так, чтобы было меньше контактов, с теми регионами, где наблюдается проявление этого вируса" – розказує директор турагенства Євген Ворожбит.

Натомість Катерина вже відмовилася від покупки товарів з Китаю. Певна - можна заразитися.

"Они ж все трогают, непонятно где эти посылки лежат на этих складах каких-то", - зазначає маріупольчанка.

Та посилки з Китаю - доставляють без перепон. Попит на товари звідти все одно не падає. Бо ціни прийнятні, кажуть жителі. І деякі не вірять, що заразитися через пакунок - можна.

Випадки зараження коронавірусом зафіксували ще у грудні. Перший спалах - на місцевому ринку. Хворі зазвичай скаржаться на високу температуру, кашель та болі у шлунку. А рентген показує, що в окремих випадках недуга вражає і легені. Та лікарі певні, головне не панікувати.

"Не все опять же подвержены к действию, развитию заболевания на фоне вирусной инфекции, поэтому каждый пациент, который приходит и желает быть здоровым, он должен во время являться к доктору при появлении первых симптомов. И следить за своими симптомами и своим здоровьем" – зазначає сімейна лікарка Надія Фартушняк.

Хворих на коронавірус уже виявили далеко за межами Китаю - у США, Японії, Південій Кореї. У багатьох країнах в аеропортах запровадили додатковий контроль пасажирів, які прилітають із КНР.