18:45, 26.11.2019

Сьогодні - День чоботаря

Сьогодні - День чоботаря 26.11.2019

поділитись:
Сьогодні - День чоботаря - фото 1

Заклеять, зашиють і підіб'ють. Українці звикли купувати взуття в масових виробників, та за ремонтом усе одно йдуть до майстра. Наш журналіст Максим Чумак поспілкувався з шевцем і дізнався, на що звертати увагу, коли вирішив придбати чергову пару чобіт.

Шкіряні сандалії для древніх греків та римлян. Легкі мокасини для індіанців Америки. Та дерев'яні черевики із соломою для європейських селян і рибалок. Професія чоботаря була затребувана в усі часи та в усіх народах. Нині українці рідко купують взуття на замовлення. Проте часто - ремонтують. Тож у майстерні - клей і голка з нитками завжди під рукою. А коли треба - задіюють спеціальне обладнання.

Максим починав із виготовлення ключів, однак уже 7 років ремонтує ще й взуття. Чоловік каже, обрав цей фах, бо йому подобається сфера послуг. Також майстер дає пораду, як обрати чоботи.

"Если долго хотите носить, и вам обувь нравится - то покупайте дорогую обувь. Если вам не хочется долго обувь носить, она там начинает мяться, начинают где-то складки появляться - то покупайте подешевле, такая, чтоб сезон поносить и выбросить".

Марина принесла на ремонт зимові черевики. Каже, зламався замок.

"Женская проблема - собачка ломается, бегунок на высоких сапогах. Потому что тянешь сильно".

Взуття на будь-який смак і гаманець можна обрати на ринку. Продавці рекомендують зважати на особливості клімату.

"Потому что у нас зимы не столько морозные, сколько у нас такие вот, достаточно мокрые и грязные погоды, скажем так".

А якщо ви придбали взуття, але не вгадали з розміром, то черевики завжди можна розтягнути, - запевняють чоботарі. Для цього є спеціальне приладдя.