19:25, 21.08.2019

Сьогодні - Міжнародний день пам'яті та поминання жертв тероризму

Сьогодні - Міжнародний день пам'яті та поминання жертв тероризму 21.08.2019

поділитись:
Сьогодні - Міжнародний день пам'яті та поминання жертв тероризму - фото 1

У січні 2015-ого у Маріуполі від рук терористів загинула 31 людина. А чотири з половиною роки потому корегувальника вогню, Валерія Кірсанова, звільнили за Законом Савченко. Чи готові маріупольці пробачити свого земляка?


Після обстрілу "Східного" минуло 4 роки та 7 місяців. Служба безпеки встановила: корегувальником вогню був маріуполець Валерій Кірсанов, який раніше працював у державтоінспекції. Півтора місяця потому суд ухвалив вирок у справі "Даїшника" - йому дали 9 років. Інкримінували 2 статті: тероризм і зберігання зброї. Але Кірсанов відбув тільки половину строку, тому 15 серпня, за законом Савченко, вийшов на волю.


Вбиті та поранені люди, зруйновані вщент будинки. Олена допомагала ліквідовувати наслідки обстрілу, спостерігала за перебігом судового процесу над Кірсановим і разом з іншими активістами зустрічала його під в'язницею. Жінка обурена, - вирок несправедливий.


Сьогодні слідів обстрілу на "Східному" майже немає, проте страх - залишився. Тому маріупольці не розуміють, як терорист Кірсанов, якого вважають причетним до вбивства багатьох людей, вже на свободі та житиме поряд.


Сьогодні - міжнародний день пам'яті та поминання жертв тероризму. Маріупольці ще довго згадуватимуть, як у мирному місті загинула 31 людина, поранення отримали 117.