19:05, 07.08.2020

Сьогодні - Міжнародний день пива

Більше тисячі сортів та статус одного з найпопулярніших напоїв у світі – все це про пиво. Сьогодні - Міжнародний день пива.

поділитись:
Сьогодні - Міжнародний день пива - фото 1

Зараз придбати пиво можна будь-де. Та, стверджують броварі, цікавіше приготувати самому. Як проходить процес варіння?

Замість пляшкового - крафтове. Андрій почав варити пиво після того, як побував на фестивалі пінного. Хлопець за освітою - хімік. Тож, жартує, облаштувати все було не складно. Розповідає, потрібні лише дві великі каструлі, рецепт і близько 5 годин вільного часу.

«Зважити всі інгредієнти, розрахувати пропорції, написати план дій, безпосередньо зварити пиво. Витратити час на підготування тари. Їдеш там десь в інше місто до когось в гості - звичайно ти привезеш там пляшечку. І людині буде приємно, і це вже початок гарного вечора», - каже пивовар-аматор Андрій Війтик.

Серед найпопулярніших сортів пива - лагер, портер, стаут та ель. Для кожного своя технологія приготування і культура споживання, розповідають броварі.

«Аромат, смак грейпфрута там або більш тропічні тони - це все досягається за рахунок хмелю і певних дріжджів. Процес приготування лагера, наприклад, триває не менше 21 дня. Зберігатися воно може і в нулі стояти. Але його треба перед подачею, підігрівається ось. І тоді ось аромат, смак розкривається яскравіше», - ділиться досвідом професійний пивовар Євген Сапянов.

У скляному бокалі та з пінкою не менше двох сантиметрів. Так радять подавати напій бармени. Справжній смак пива розкривається лише після третього великого ковтка.

У багатьох містах Донеччини є власні броварні. Зокрема, Маріуполь має більш ніж столітню пивну традицію, розповідають у краєзнавчому музеї. Перший завод відкрився тут наприкінці 19 століття. До того напій готували лише в домашніх умовах.

«Розливалося в пляшки і в бочки. І спеціальна пляшка була, вона не вимагала етикетки - ось вона в нашій експозиції. На ній є рельєфний напис: "Пивоварний завод Сібер, Маріуполь"», - розповідає заступниця директора Маріупольського краєзнавчого музею Раїса Божко.

Однак надто захоплюватися пивом, як і будь-яким спиртним напоєм, медики не рекомендують.

«Алкоголь починає всмоктуватися в ротовій порожнині, людина відчуває легке сп'яніння, але потім воно проходить. І на півлітра пива люди зазвичай не зупиняються», - зазначає лікар-нарколог Ніла Леонова.

І додають, один кухоль напою приблизно дорівнює 50 грамам горілки. А для тих, хто зловживає хмільним, медики ввели термін "пивний алкоголізм".