19:25, 31.01.2020

Сьогодні - Міжнародний день ювеліра

Каблучки, браслети, ланцюжки, сережки та підвіски. Чи знаєте ви, які прикраси носили жінки Донеччини 6 тисяч років томУ? Та як працюють майстри у 21-ому строіччі?

поділитись:
Сьогодні - Міжнародний день ювеліра - фото 1

Сім'я Христенко - батько та син, доречі, обидва Олексія, - ювеліри. Працюють разом: виготовляють та лагодять прикраси з коштовних металів.

Сьогодні - Міжнародний день ювеліра - фото 5538

 

Спочатку - ідея, потім - ескіз. І тільки згодом - результат, розповідає пан Олексій. Зараз майстер захопився виробами з емалі. Каже - ювелірною справою займається майже 40 років. Особливо складно було - у радянські часи.

"Все запрещалось, с золотом и так далее, и так далее. Поэтому, ювелирное искусство у нас было заторможено и на протяжении 20 лет все это движется, очень много успехов в Украине, именно в нашем государстве. Потому что это все свободнее стало и дышится свободнее, и работается свободней", – згадує ювелір.

Мікроскоп, пальник, бормашини для шліфування та свердління, всілякі плоскогубці. Митці використовують - безліч різних інструментів.

"Плоскогубцы утики, круглогубцы, прямогубцы, прямогубцы с латунными вставками, чтобы некоторые изделия не повредить".

Ще з трьох років приходив до батька у майстерню та грався камінцями, згадує Олексій Христенко молодший. Він - ювелір уже у другому поколінні. Говорить - зараз за допомогою 3-D станків можна виготовити прикрасу на будь-який смак.

"Сейчас можно выбирать все, что угодно. То есть, разные модели, разные ...Можно нарисовать свой рисунок, свой эскиз. Либо нашли на какой-нибудь актрисе красивые серьги, но у нас их нету - мы можем их изготовить просто по рисунку. Отправляется на 3-D печать, изготавливается модель, мы потом ее изготавливаем уже в металле, обрабатываем", – каже ювелір Олексій Христенко.

А ось у 19 сторіччі майстри працювали лише вручну. І жінки нашого регіону носили інші прикраси.

"Например, бусы сделаны из янтаря, из перламутра, из красного коралла - ценные камни и красиво смотрятся. Эти украшения сделаны из недрагоценных металлов, но они позолочены. Это позолоченный браслет, серьги позолоченные и со вставками из речного жемчуга", – розповідає головний зберігач фондів Маріупольського краєзнавчого музею Людмила Якушенко.

6 тисяч років тому наші пращури носили інші прикраси. Знахідки виявили на Лівому березі під час будівництва "Азовсталі".

Щоб прикраси довше зберігалися, ювеліри рекомендують знімати їх на ніч та не вдягати на тонкі ланцюжки надто важкі підвіски.

У своє професійне свято маріупольські майстри - продовжують займатися улюбленою справою. Та створювати справжні витвори мистецтва. Однак працювати з благородними металами під силу лише митцю, який має благородство у душі та дійсно золоті руки.