19:50, 15.10.2019

Сьогодні - Всесвітній день боротьби з раком молочної залози

Сьогодні - Всесвітній день боротьби з раком молочної залози 15.10.2019

поділитись:
Сьогодні - Всесвітній день боротьби з раком молочної залози - фото 1

Щорічно понад 5 тисяч українок помирають через рак молочної залози - за даними національного інституту раку. В світі новий випадок захворювання реєструють кожні півгодини. Як попередити та вчасно виявити проблему?

Лікарі наголошують - методів діагностики захворювання багато. Серед них - ультразвукове дослідження. Рак грудей - одне з найпоширеніших захворювань серед жінок - запевняють медики. Аби уникнути біди, головне - вчасно виявити недугу.

«Якщо діагностика цього захворювання проводиться на ранньому етапі, при нульовому розвитку на внутрішньоклітинному рівні, або першої та другої стадії, то можливості виліковності цього захворювання дуже великі» - каже директорка департаменту охорони здоров'я Світлана Макарова.

Тому фахівці зазначають - жінкам бажано регулярно проходити обстеження.

«Каждая женщина раз в месяц. Будь это девочка молоденькая у которой только началось половое созревание и до более старшего возраста должна проводить самоконтроль своей молочной железы» - наголошує гінеколог-мамолог Олена Новожон.

Спеціалісти також радять особливо дбати про жіноче здоров'я під час та після вагітності. За статистикою медиків, понад 40% жінок приходять до лікаря вже з наслідками онкології. Через це великий відсоток інвалідизації та навіть смертності. Але при якісній допомозі на ранній стадії можна забезпечити здоров'я на довгі роки.