19:12, 16.11.2020

Сьогодні - Всесвітній день рукоділля

Cеред маріупольчанок - вдосталь майстринь. Про свої захоплення рукодільниці розповіли нашому журналісту Анні Слюсаревій.

поділитись:
Сьогодні - Всесвітній день рукоділля - фото 1

Галина Барбакова шиє шапки, маски на обличчя та постільну білизну. Каже, рукоділлю її навчив батько ще в дитинстві.

«Мій батько займався кіньми і він шив сам упряж, справжню із шкіри. І він постійно - Галя, допомогай. Ну я йому там шила, ножицями щось підрізала. Я постійно йому допомагала у цьому. І колись із старих носків котам я шила одєвашки-комбинезони. Ну це були дитячі такі приколи. А потім батьки вирішили мене віддати далі, якщо є хист».

Далі вчилася у професійно-технічному училищі, розповідає жінка. Нині започаткувала свій власний бренд виробів, на честь батька - Маріман. Розповіла й, як чоловік придбав їй швейну машинку на пункті прийому металобрухту.

«Побачив там цю машинку, спитав власника - скільки хочеш за неї? А вони типу - та вона не робоча. Ну не важливо, ми вдома подивимося. Так він її за 52 гривні продав як алюміній, а вона взагалі не алюміній».

А ось Оксана Паршина вишиває бісером, також робить різноманітні бантики та шпильки. Говорить, перші змайструвала для своєї племінниці і вже не змогла зупинитися. Працює переважно у техніці канзаші.

«Робота найчастіше з атласними стрічками, лепсовимі стрічками, мереживом, еко-шкірою, гліттерним фламераном. Ти просто-напросто по суті зшивати бант, а ось сам квіточку, припустимо камелія. Ось це називається квіточку камелія. Він вишивається, стрічки складаються, прошивається все стежками».

Усі елементи для бантика пані Оксана клеїть спеціальним термоклеєм. Теплі та м'якенькі. Анастасія Шульга вже декілька років шиє спальні місця для домашніх улюбленців.

«Одна з моїх перших робіт - це таке спальне місце з трикотажу зроблене. Ось тут стрічка, вона розпускається як черепашка, виходить, розкривається повністю».

Коштують такі вироби приблизно по 300 гривень.

«Наповнювач холлофайбер у мене. А тканина різна: є фліс, є меблева тканина для собак, щоб зубами НЕ розгризли, щільна тканина. Є трикотаж, що завгодно, будь-яка тканина, яка більш-менш кігтями не б'ється, з такою шию. Шию на замовлення по мірках спеціальним для великих собак, для вівчарок, для маленьких», - розповідає майстриня.

У майбутньому дівчина планує опанувати шиття безкаркасних меблів - крісел та диванів.