15:36, 29.10.2019

Сьогодні день боротьби з інсультом. Медики розповіли, як уникнути хвороби

Сьогодні день боротьби з інсультом. Медики розповіли, як уникнути хвороби 29.10.2019

поділитись:
Сьогодні день боротьби з інсультом. Медики розповіли, як уникнути хвороби - фото 1

Для запобігання інсульту слід дотримуватися збалансованої дієти, займатися спортом і відмовитися від шкідливих звичок. Про це заявили експерти Національної системи охорони здоров'я (NHS) Великобританії.

За даними фахівців, також необхідно обмежити вживання жирної і дуже солоної їжі. У раціон рекомендується додати продукти з вмістом клітковини і більше овочів.

Експерти відзначили, що варто регулярно вимірювати тиск, оскільки при розвитку інсульту симптоми часто відсутні, і багато людей не розуміють, що вони є.

Причинами інсульту нерідко є слабкі судини, спадкова схильність, накопичення «шкідливого» холестерину, діабет, ожиріння, аритмія або гіпертонія, а також зловживання алкоголем і куріння. Ще одним чинником, що підвищує ризик інсульту, фахівці назвали замісну гормональну терапію, яку застосовують жінки старше 50 років.

У травні вчені Університету Східної Англії з'ясували, що вживання в день чашки чорниці знижує ризик серцево-судинних захворювань. У дослідженні взяли участь 138 осіб віком від 50 до 75 років з надлишковою вагою і діагностованим метаболічним синдромом. Добровольці вживали або 150 грамів чорниці в день, або 75 грамів. Частині випробовуваних давали замінник ягід з штучними барвниками та ароматизаторами. Виявилося, що найвища доза чорниці знижувала ризик серцево-судинних захворювань на 15 відсотків.