08:30, 24 серпня

Сьогодні Україна відзначає 30 річницю незалежності

У цьому році в країні згадують про основні досягнення за 30 років.

поділитись:
Сьогодні Україна відзначає 30 річницю незалежності - фото 1

Історію України прийнято відраховувати з моменту створення Київської держави в IX столітті. Однак новітня історія України відраховується від дня її незалежності - 24 серпня 1991 року.

Тоді в зал Верховної Ради внесли синьо-жовтий прапор, з яким українці стояли на барикадах під російським Білим доммом і підняли національний прапор над куполом парламенту. А по завершенню позачергового засідання УРСР був виконаний гімн Українських Січових стрільців.

Після виходу зі складу СРСР 24 серпня 1991 року Україна проголосила про свою незалежність. Акт затвердили 1 грудня того ж року всенародним голосуванням.

На референдум було винесено одне питання: «Чи підтримуєте Ви Акт проголошення незалежності України?». «За» проголосували 90,32% населення України. Офіційним державним святом День незалежності оголосили в 1992 році.

Перша Конституція незалежної Української держави була прийнята Верховною Радою 28 червня 1996 року.

Багато років до Дня Незалежності в столиці завжди проводилися військові паради і організовувалися урочистості. Ювілейний рік не став винятком. Сьогодні вперше за 30 років незалежності заплановані заходи за участю представників і техніки всіх сил сектора безпеки і оборони України та країн-партнерів.

Також сьогодні в Києві відбудеться концерт італійського співака Андреа Бочеллі. Зібрані під час заходу кошти будуть спрямовані на створення центру сучасного мистецтва - музею Івана Марчука. Завершенням святкової програми стане шоу «Незалежність в нашій ДНК. День незалежності країни», яке відбудеться ввечері в НСК «Олімпійський».

У Маріуполі теж сьогодні заплановано низку заходів.