13:53, 20.01.2020

Сьогодні в Маріуполі вшанували пам'ять захисників Донецького аеропорту

242 дні українські військові, добровольці, медики та волонтери протистояли ворогу, відстоюючи малесенький клаптик української землі. Бої за аеропорт забрали життя понад 200 бійців України, 58 з них внаслідок підриву одного з терміналів загинули в останні дні оборони 2015 року.

поділитись:
Сьогодні в Маріуполі вшанували пам'ять захисників Донецького аеропорту - фото 1

Бої за Донецький аеропорт почалися 26 травня 2014 року, коли проросійські бойовики захопили будівлі аеропорту тоді ще мирного Донецька. Цього ж дня українські силовики завдали удар по позиціям ворога та встановили контроль над Донецьким летовищем. Пізніше були нескінченні спроби ворога відібрати контроль над аеропортом, але українські воїни не здавали позицій і тримали оборону.

21 січня 2015 року було прийнято рішення відвести українських військових, оскільки об’єкт в результаті численних боїв повністю зруйнували, він став непридатним для оборони. 22 січня 2015 року з території терміналів з боями вийшли 20 бійців.

За стійкість та непереможність захисників Донецького аеропорту назвали «кіборгами» – вони стали символом незламного духу українського народу.