09:55, 03.04.2020

Сьогодні в усі регіони України відправлять препарат для лікування коронавірусу, - Степанов

У п'ятницю, 3 квітня, в регіони України буде відправлено 2250 упаковок препарату "Плаквеніл", який застосовують при важких і вкрай важких формах коронавірусної хвороби.

поділитись:
Сьогодні в усі регіони України відправлять препарат для лікування коронавірусу, - Степанов - фото 1

Про це в ефірі одного з телеканалів розповів міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

"У нас вже готове відповідне розподіл. Нам передали 3 тис. Упаковок препарату. 2250 будуть відправлені в регіони, а 750 залишаються в Києві - для швидкого реагування. Завтра буде фізично підписаний договір з" Укрмедпостач ", і вже завтра ліки поїде в області" , - заявив Максим Степанов.


"Плаквеніл" - один із декількох препаратів, який містить дієву речовину гидроксихлорохин. Його застосовують при лікуванні коронавірусу, пояснив міністр. Нині МОЗ веде переговори з іншими компаніями про постачання цього препарату.

"На наступному тижні ми отримаємо досить цих ліків, щоб потенційно лікувати до 20 тис. Пацієнтів", - підкреслив Максим Степанов.


У МОЗ підкреслили, поки не існує ліків від коронавірусної хвороби COVID-19, пацієнтам надається симптоматичне лікування. Зокрема, «Плаквеніл» застосовують при важких і вкрай важких формах.

"Зауважимо, будь-яке використання цього лікарського засобу в лікуванні COVID-19 вважається використанням поза зареєстрованих показань - off-label (тобто за відсутності такого затвердженого показання, як хвороба, викликана COVID-19, в інструкції для медичного застосування). Препарат не рекомендується купувати в аптеках без рецепта лікаря. Самолікування може бути небезпечним для здоров'я людей ".