15:32, 07.04.2020

Сьогодні вночі маріупольці зможуть побачити рожевий Місяць

В ніч з 7 на 8 квітня в небі над Маріуполем побачимо незвичайний рожевий Місяць

поділитись:
Сьогодні вночі маріупольці зможуть побачити рожевий Місяць - фото 1

Це буде найяскравіший і найпомітніший повний місяць в 2020 році, говорять астрономи. Він називається "рожевий місяць", тому що знаменує початок цвітіння земляних флоксів. Про це повідомляє Гісметео з посиланням на Daily Express.

Таке явище пов'язане рухом Місяця навколо нашої планети. Оскільки, його орбіта має форму овалу, то супутник Землі стає ближче або далі від нас.

Якщо під час повного місяця він наближається до перигею або до найнижчої орбітальної точки від Землі, астрономи називають цю подію суперповним місяцем. Протилежність цього явища, мікромісяць, спостерігається під час повного місяця в апогеї або в найвищій точці віддаленості від Землі.

Астрономи з EarthSky підкреслюють, що квітневий повний місяць буде найбільшим в 2020 році. Очікується, що Місяць досягне своєї найнижчої орбіти увечері 7 квітня. "Рожева місяць" буде максимально яскравою в досвітні години 8 квітня.

В астрономії супермісяцем вважається момент проходження Місяця в межах 90% від перигею. Наступного разу місяць такої величини і яскравості можна буде побачити 27 квітня і 26 травня 2021 року.

Джерело: svidok.online