20:41, 10.06.2020

Сьогодні Всесвітній день морозива – яке полюбляють маріупольці?

Пломбір, вершкове, шербет, заморожений сік або фруктовий лід. У Всесвітній день морозива наші журналісти з’ясовували, яке полюбляють маріупольці.

поділитись:
Сьогодні Всесвітній день морозива – яке полюбляють маріупольці? - фото 1

Серед усіх видів морозива маріупольці переважно обирають пломбір

- Звичайне пломбірне. Воно таке смачне, як молоко.
- Пломбір, ескімо.

Проте раніше пломбір був смачніше, запевняє пан Микола.

«Ой, та це ж уже ностальгія, Ви знаєте - ковбаса по 2,20 і морозиво по 19, пломбір. Зараз якість трошки не та. А може то було в дитинстві, знаєте, як воно?», - каже мешканець міста Микола Чижевський.

А ось пенсіонерка Віра Щербань морозиво готує сама, вдома. Каже - купляти надто дорого.

«Заморожують воду. Молоко я купую один раз в тиждень і роблю морозиво. Цукор додаю, какао у мене вдома і цукор головне. Але я роблю без яєць, тому що жирне я не їм. Роблю типу дієтичного», - каже жінка.

Лавандове, шоколадне, карамельне, кокосове, полуничне або з маракуйї. В одному з маріупольських кафе шербети та морозиво готують тільки власноруч. І лише з натуральних інгредієнтів, запевняють офіціанти. Одна кулька такого смаколика коштує 35 гривень.

«Для морозива конкретно ми використовуємо натуральні жирні кондитерські вершки з додаванням натуральних інгредієнтів. Якщо це лаванда - то це вершки настояні на суцвіттях лаванди плюс трішечки блакитної спіруліни. Якщо це шоколадне морозиво - то це шоколад бельгійський, чорний, натуральний - це не какао-порошок. Якщо це маракуйя, то це сік маракуї з кісточкою безпосередньо», - розповідає офіціантка Юлія

Вважається, що перше морозиво з'явилося в Китаї 3 тисячі років тому. Тоді його робили із суміші льоду, снігу та шматочків фруктів.

Читайте також: В Україну йдуть дощі.