11:05, 04.04.2020

Співпраця з МВФ допоможе Україні пройти "коронавірусну кризу",  - Яценюк

Учасники Київського Безпекового Форуму наголосили, що українська влада повинна продовжити співпрацю з МВФ і підтримати бізнес та громадян.

поділитись:
Співпраця з МВФ допоможе Україні пройти "коронавірусну кризу",  - Яценюк - фото 1
"Українська влада повинна терміново вжити заходів для ефективної боротьби з пандемією коронавірусної хвороби і не допустити дефолту країни та падіння рівня життя громадян", - наголосили учасники.

У онлайн-дискусії взяли участь засновник фонду "Відкрий Україну" Арсеній Яценюк, новопризначений міністр фінансів України Сергій Марченко, Президент Американської торговельної палати в Україні Андрій Гундер, Президент Європейської бізнес асоціації Томаш Фіала, старший радник Атлантичної ради Андерс Аслунд, а також Директор економічних і соціальних програм аналітичного Центру Разумкова Василь Юрчишин.

Прем’єр-міністр України у 2014-16 роках Арсеній Яценюк наголосив, що зараз Україну оточує пандемічна і світова економічна кризи. Він підкреслив, що саме головне, аби президент, уряд і парламент невідкладно приймали рішення, зокрема, щодо співпраці з Міжнародним валютним фондом, щоб не допустити дефолту: "Без програми з МВФ Україна оголосить дефолт, а оголосить дефолт – стане банкрутом не знаю на скільки років".

"Кожен член парламенту, який не проголосує за закони, необхідні для співпраці з Міжнародним валютним фондом, буде персонально нести відповідальність за банкрутство країни і банкрутство громадян України", – наголосив екс-прем’єр.

Він також закликав створити на базі уряду антикризовий центр за участі бізнесу і експертів, щоб напрацювати план дій "як вижити державі, як вижити бізнесу, як вижити людям".

Новопризначений міністр фінансів України Сергій Марченко підкреслив, що хоча ситуація в країні складна але контрольована. Він повідомив, що Мінфін підготував зміни до держбюджету, які вирішують питання збалансування бюджету і передбачають створення так званого фонду боротьби з коронавірусом з обсязі близько 97 мільярдів гривень: "Ми не будемо, наприклад, створювати якісь популістичні речі, але найбільш незахищені категорії громадян, в першу чергу пенсіонери, громадяни, які втратили вимушено роботу, які вимушені будуть отримувати певну соціальну допомогу, лікарі будуть захищені. Тобто, цей фонд саме передбачений для таких цілей", – сказав Сергій Марченко.

Президент Американської торговельної палати в Україні Андрій Гундер також наголосив на необхідності продовження співпраці з МВФ для уникнення дефолту.

"Якщо дефолт буде – це будуть сотні тисяч втрачених робочих місць, це будуть життя українців, які будуть страждати", – сказав він.

Підводячи підсумки, модератор дискусії Данило Лубківський зазначив, що треба об'єднати навколо дій уряду зусилля експертів і фахівців, які могли би запропонувати раціональний і розумний план дій.

"З іншого боку, нам потрібно об'єднати зусилля для того, щоб апелювати до наших західних партнерів і міжнародних фінансових інституцій для того, щоб отримати для України найважливіше, що нам сьогодні потрібно, – це ресурси", - зазначив Данило.