11:20, 23 лютого

Спорт взимку. Як не захворіти й отримати гарні результати?

Температура за вікном нижче нуля, але багато містян активно продовжують тренуватися на вулиці. Одні долають кілометри на велосипеді, інші – бігають або підтягуються на заледенілих тренажерах. Та чи варто займатися в мороз?

поділитись:
Спорт взимку. Як не захворіти й отримати гарні результати? - фото 1

 

Спортсмени доволі часто тренуються на свіжому повітрі. Бо через непогоду м’язи працюють інтенсивніше. Морозне повітря бадьорить, кисень активніше збагачує кров. У холод швидше зникає зайва вага. Крім того, людина морально радіє, коли перемагає свої слабкість та лінь.

Головне - правильний одяг та безперервне навантаження, кажуть фахівці. Краще одягти термобілизну. Штани та куртка не повинні заважати руху. Кросівки варто обрати високі, зручні з глибокими протекторами та стійкими до вологи. Рукавички обов’язкові.

Та все ж вправи на зимовій вулиці можуть бути небезпечними, попереджають медики. Зокрема, без підготовки ризикуєте переохолодитися та захворіти. Або впасти на льоду чи намочити ноги. Людям із захворюваннями варто проконсультуватися з лікарем.

«Регіон такий з підвищеною вологістю, тут треба завжди перед тим, як почати заняття, на вулиці особливо, звернутися до лікаря, зробити кардіограму. Сердечники, наприклад, дуже важко переносять парниковий ефект», - наголосила сімейна лікарка Лілія Бляшинська.

Дихати також варто плавно, через ніс, аби холодне повітря встигало нагрітися. І обов'язково брати з собою воду, бажано теплу.