18:35, 15.05.2020

Споживайте свідомо! У Маріуполі пройшов екоконкурс

У Маріуполі нагородили переможців конкурсу "Стале споживання для учнівської молоді". Ініціаторами акції виступили громадська організація "Жива планета" та "Зелений Центр Метінвест".

поділитись:
Споживайте свідомо! У Маріуполі пройшов екоконкурс - фото 1

Олена Селезньова викладає біологію у 33-й школі, під час карантину веде онлайн-уроки. У конкурсі "Стале споживання для учнівської молоді" посіла 3 місце у категорії "Педагогічний працівник". Запевняє - завжди намагається впровадити отримані навички у роботі зі своїми вихованцями.

«Намагаємося брати участь в кожному конкурсі, які зберігають нашу планету, які покликані навчити дітей і сортувати відходи і формують екологічну свідомість».

Всеукраїнська ініциатива щодо виховання культури сталого споживання запустили наприкінці минулого року. Спочатку проводили для вчителів тренінги із залучення учнів до раціонального використання ресурсів планети та турботи про довкілля.

«Звичайно, що це дуже важлива і актуальна тема не лише для учнів та вчителів, а й для батьківської громадськості, взагалі до міста та для нашої громади», - розповіла директорка методично-консалтингового центру Ірина Святченко.

Команда проєкту розробила сайт для педагогів, де вони можуть поєднати тему сталого споживання з будь-якими предметами. На конкурс викладачі розробляли оригінальні методичні рекомендації - з використанням презентацій, відеороликів, завдань, вправ та іншого. Допомагали у цьому фахівці Зеленого центру Метінвест та Департаменту освіти.

«Ми здійснюємо і навчання, і підготовку як педагогічних працівників, так і вихованців щодо різних проблем формування екологічної свідомості. Наразі дуже актуальна проблема екологічної безпеки та сталого споживання», - розповідає директорка міського центру позашкільної освіти Людмила Балабан.

Згодом матеріали планують перенести на сайт Міністерства освіти - аби їх могли використовувати викладачі зі всієї України. Головна мета - аби вчитель у декілька кліків зміг підготувати тему сталого споживання в межах свого предмету. У Всеукраїнському конкурсі взяли участь і педагоги, і школярі. Дорослі отримали від Зеленого Центру Метінвест подарунки та грамоти.

«Дітей ми теж вже нагородили, поштою разослали подарунки. Це книга. Дуже цікава, насичена інформацією про тваринний світ, флора і фауні. І виготовлена ​​вона з вторсировини, що теж важливо», - розповіла координаторка ГО «Зеленого Центру Метінвест» Вікторія Кошманова.