19:15, 22.08.2019

Справа Ротердам+

Справа Ротердам+ 22.08.2019

поділитись:
Справа Ротердам+ - фото 1

Суд знову не знайшов підстав, щоб взяти під варту шостого підозрюваного. Заступника голови нац-комісії з комунальних послуг Володимира Бутковського. Аргументи анти-корупційного бюро - суд визнав непере-конливими. Звідки взагалі взялась справа, яка розсипається ще під час слідства? Чого вперто не бачать у НАБУ?


Роттердам - друге найбільше місто в Нідерландах і, напевно, перше за популярністю в українських новинах. Сама формула - вона складна. Складна, але прозора та об’єктивна. Настільки, що з 2017-го НАБУ все ніяк не може знайти в ній жодного недоліку. Розслідували вони її дуже довго, майже три роки і результатів не було.


Головна претензія НАБУ полягає в тому, що, мовляв, вугілля за цією формулою… не купували і не везли із Роттердама!!! Утім, нічого подібного й не мало бути! 2016-го Україна вирішила купувати вугілля за ціною роттердамського вугільного хабу.


Навіщо? Ось відповідь. Українська енергетика тримається на вугіллі. Більшу його частину підприємства галузі купують у наших, вітчизняних шахт – це приблизно 80% від потреби. А решту, ще 20%, докуповують за кордоном. До запровадження Роттердаму+ українські електростанції платили вискоку ринкову ціну, за імпортне вугілля і за безцінь купували своє, вітчизняне!!! Українські копальні занепадали та закривались. На країну чекала перспектива повної втрати вугільної галузі.


Коли розрахунки почались за формулою Роттердам+ ціна вугля державних українських шахт виросла більш, ніж удвічі: з тисячі двохсот до більш як двох з половиною тисяч гривень за тонну. Загалом же держкопальні отримали додатково 10 млрд гривень.

Попри це, детективи НАБУ вимагали заарештувати чергового підозрюваного у справі Роттердам+. Та судді відмовили в арештах уже шести осіб.


Напередодні солом'янський суд не знайшов підстав, аби взяти під варту і колишнього голову нац-комісії з питань держрегулювання енергетики та комунальних послуг Дмитра Вовка. Утім, досудове слідство все ж триває, протягом найближчих місяцІв стане зрозуміло чи висунуть звинувачення підозрюваним. Тож справа обіцяє бути тривалою, а дехто із фахівців припускає – через слабкість доказів може навіть не дійти до суду.