17:10, 29.05.2020

Стартують з 1 червня. Яких умов потрібно дотримуватися у дитсадочках

Масковий режим, температурний скринінг, дезінфекція приміщення, а для дітей обов'язкові довідки. Чи готові маріупольські садочки приймати дітей?

поділитись:
Стартують з 1 червня. Яких умов потрібно дотримуватися у дитсадочках - фото 1

Ясла-садок "Квіточка". На дворі - розмітка. Тут дошкільнят зустрічатиме медсестра, мірятиме температуру та записуватиме у журнал. Батьків за паркан пускатимуть тільки в масках, до приміщення - не можна. У кожної групи є свій вхід. Усередину - тільки після обробки рук антисептиком. За столиками тепер сидітимуть тільки по двоє. А ось гратимуться переважно на свіжому повітрі.

«Іграшки тканеві, паперові, картонні всякі, пазли ... Ті, які не можна обробити деззасобами іграшки прибрали. Практично всі ігри дидактичні і сюжетні, активні проводяться на прогулянці. Адаптували, роздрукували варіанти цих ігор з дотриманням дистанції, все в ігровій формі, тому прийдуть діти, будемо пробувати», - розповідає вихователька Наталія Турченко.

У спальні також зміни.

«Ліжечка ми розставили таким чином, щоб забезпечити необхідну дистанцію під час тихої години».

Їх позначили наліпками. Температурний скринінг проводитимуть кожні чотири години. До закладу прийматимуть лише дітлахів із медичною довідкою.

«Ми тільки приймаємо тих діток, які до нас ходили. Нові дітки вже будуть виходити на початку серпня. Діти будуть приходити в дитячий сад з довідкою про епідемічний стан, видана сімейним лікарем або дільничним педіатром. Протягом місяця батьки приносять довідку форма 026-о, яка продовжена до 30.06», - розповіла завідувачка ясла-садка №163 Вікторія Зелена.

Малеча може бути без масок, а ось вихователі повинні змінювати пов'язки щотри години.

«Заміна маски, регулярне миття рук - чіткий алгоритм дій кожного вихователя. Прибирання в приміщенні буде проводитися в певні години, певними засобами. При перших симптомах будуть сигналізувати до центру первинної медико-санітарної допомоги», - розповідає заступниця міського голови Ксенія Сухова.

З понеділка у місті запрацює 71 дитсадок.

«Ми можемо сміливо сьогодні заявити, що з 1 червня дитячі сади починають роботу. Ми попрацювали з батьками, ми попрацювали з нашими педагогами, ми попрацювали з завідувачами наших дитсадків, які обдзвонили батьків, і батьки кажуть: так, ми йдемо в дитячий сад. Це гарна новина, 6 тис. Дітей з 1 червня прийдуть в дитячі садки», - зазначив міський голова Маріуполя Вадим Бойченко.

На закупку усього необхідного з міського бюджету витратили 2 мільйони гривень. Підкреслюють - цього вистачить на місяць.