19:00, 10.09.2019

#СтопХам – лікар не допоміг задихаючийся дитині

поділитись:
#СтопХам – лікар не допоміг задихаючийся дитині - фото 1
І залишився без роботи. Інцидент стався у ЛОР-відділенні четвертої міської лікарні, куди швидка привезла 10-місячну Єву. Дівчинка задихалася, проте завідувач лор-відділення оглянути її відмовився. Новина про це одразу викликала жваве обговорення у соцмережах.

Сьогодні життю Єви нічого не загрожує. Проте ще вчора зранку вона потребувала допомоги. Сергій, батько дівчинки, каже: коли донька почала хрипіти та задихатися, негайно викликали педіатра, а потім – «швидку». З підозрою на стороннє тіло в дихальних шляхах Єву повезли до найближчого лор-відділення. Проте лікар Дмитро Байрак, за словами Сергія, у допомозі - відмовив. Мовляв - до робочого часу ще півтори години.

«Просто человек, он даже не поворачивая головы на меня, он даже не смотрел на меня, в мою сторону. То есть, он что-то там изучал в планшете и отвечал мне просто глядя в планшет, даже глядя не на меня. Врачи скорой помощи подошли, говорят - ну что вам стоит посмотреть ребенка? Он говорит - я не буду этого делать. Ну в итоге я уже, естественно, какая-то злость появилась, все. Я говорю - послушай, ты можешь посмотреть, ты врач или не врач? Он сказал - я не врач. До 15.00 я не врач» - розповідає батько дитини.


Аби поспілкуватися з Дмитром Байраком, наші журналісти поїхали до лор-відділення 4 лікарні. Поспілкуватися вдалося з колегами лікаря.


«Мы с 3 часов принимаем ургентную службу, понимаете? И без направления тоже не ложим в отделение, только с направлением педиатра, терапевта. Есть дежурная больница, которая принимает с утра, другая больница, я не знаю, какая больница дежурная мы не знаем. Они должны были везти ребенка на дежурную больницу до 3 часов. С 3 часов они возят к нам уже, вот так» - кажуть колеги лікаря.


Аби все ж таки почути лікаря, протягом дня телефонуємо йому декілька разів. Намагаємося вийти на зв'язок у соціальних мережах. Проте спілкування з нами Дмитро Михайлович уникає. Свою позицію він висловив у пояснювальному листі.


«Я був в ординаторській та працював з медичною документацією (в електронній формі). В цей час я почув крики та в ординаторську ввірвався чоловік, налаштований агресивно. Єдине, що він спитав, чому не дивляться його дитину. Я відповів, що в цей час це неможливо, бо немає ані стерильних інструментів, ані відповідних умов для огляду. На це я почув: «Ты здесь работать не будешь, мой отец - городской хирург».


За словами виконувачки обов'язків головного лікаря 4 лікарні Тетяни Овчиннікової, сьогодні завідувач лор-відділення написав заяву за власним бажанням. І вже завтра його звільнять.

«Не выполнил приказ по ургентной отолорингической службе. У нас есть приказы по департаменту, есть приказ по больнице, который гласит, что в рабочие дни ургентная помощь оказывается по месту жительства с 8 до 15, а с 15 уже принимают больных со всего города, а ребенок был нашего района».

Якби лікар не написав заяву, він отримав би догану та був звільнений з посади завідувача. А дитині допомогли в інфекційному відділенні 4 лікарні.


Бажаєте отримувати оперативні новини в свій месенджер - підписуйтесь на наш канал в Telegram.