20:02, 18.08.2020

Стрілець-снайпер "ЛНР" добровільно здався українським армійцям

Не витримав знущань своїх ватажків. Без зброї снайпер прийшов на спостережний пост в районі Золотого.

поділитись:
Стрілець-снайпер "ЛНР" добровільно здався українським армійцям - фото 1

Чоловік розповів, що родом із Луганська, має нагороди від окупантів. Але не витримав свавілля своїх командирів і перейшов лінію фронту. Що на нього чекає далі?

Сергій якраз стояв на спостережному посту, коли через тепловізор у темряві побачив чоловічу постать. Армієць підпустив чоловіка ближче і наказав підняти руки догори. Той був без зброї.

«Наказав стояти. Попередив, що якщо будуть провокативні дії з його сторони, то відкрию вогонь на ураження. Відразу він мені сказав що заблудився. Сказав свої. Я відповів – свої вдома сидять».

Коли чоловік заговорив російською, а потім недолуго намагався перейти на українську – у бійців не залишилося сумнівів, що перед ними противник.

«Коли ми налагоджували з ним контакт, то він почав говорити на російській мові. А коли вже прийшли наші командири то він почав говорити суржиком».

При собі у чоловіка знайшли військовий квиток так званої “ЛНР”. Служив в окупаційних військах на посаді снайпера. Сам з Луганська.

«Каже, що у нього руки чисті. Мовляв він не воював, а тільки тут окопи копав. Але має нагороду за захист Луганська. Типу Плотницкий вручав йому цю нагороду в 15 році, хоча він каже, що воював тільки з 17 по 18. Коли телефон дивилися, то у нього фотографія окопу їх з того боку і його пару військових фото там, де він в формі варто».

Уже на допиті зізнався, що не витримав знущань своїх польових командирів і вирішив здатися бійцям збройних сил України.

«Він уже сам розказав, що не знав що йому робити, що свавілля командирів його дістало, що у них заставляють копати. Займаються рукоприкладством. Показував синяк на спині який був великого розміру. Наче його лопатою вдарили чи що».

Укріплений район бойовиків, звідки прийшов чоловік, розташований прямо навпроти спостережних постів армійців. Від початку війни на Донбасі добровільно здалися 390 бойовиків. Вони скористались програмою СБУ "Тебе чекають вдома". Але цей випадок інший. Тому затриманого передали співробітникам СБУ. Бійців, які проявили пильність на посту, представлять до нагород.