18:01, 18.10.2019

”СтудLife” - де заробляють студенти, та що пропонує їм держава?

”СтудLife” - де заробляють студенти, та що пропонує їм держава? 18.10.2019

поділитись:
”СтудLife” - де заробляють студенти, та що пропонує їм держава? - фото 1

Манікюрниця, продавець-консультант або вантажник. Де заробляють на життя маріупольські студенти? Та як встигають працювати та навчатися?

Дмитро - четвертокурсник. Вчиться на юриста на денному відділенні. Ще він - староста групи. Але хлопець знаходить час й на роботу. Каже - назбирав грошей та пів року тому відкрив бізнес - невеличку кав'ярню.

"Ну щоб не сидіти у батьків на шиї, так би мовити, вирішив відкрити невелику справу. Паралельно поєдную з навчанням і працюю - досить тяжко, але справляємося".

А ось Аліна підробляє манікюрницею. Дівчина вчиться на маркетолога. А після пар приймає клієнток. У майбутньому мріє відкрити власний салон і паралельно працювати за фахом.

"Взагалі мені подобається своя професія - маркетинг, рекламма, просування товару на міжнародному ринку. Взагалі я вся там. Тому, якщо буде можливість, щоб я і паралельно працювала і маркетологом, і паралельно вела свій бізнес - звичайно, я буду найщасливішою людиною на цьому світі."

Тож, зазвичай студенти самІ шукають собі підробіток. А от що пропонує молоді держава? У центрі зайнятості запевняють - допоможуть студентам знайти як роботу, так і підробіток. А ще молодь може самостійно ознайомитися з пропозиціями роботодавців на сайті, у соцмережах та на карті вакансій державної установи.

"Ми допомагаємо скласти нашим студентам резюме, відеорезюме, ми даємо можливість зустрічі онлайн з представниками роботодавця, провести скайп-конференцію."

Нині Маріупольський Центр зайнятості має до чотирьохсот місць на підприємствах, де студенти можуть пройти стажування з подальшим працевлаштуванням.