20:30, 20.09.2019

#СтудLife - життя студента у гуртожитку

#СтудLife - життя студента у гуртожитку 20.09.2019

поділитись:
#СтудLife - життя студента у гуртожитку - фото 1

Разом з мамою Олескандр заходить до кімнати. Він першокурсник, тільки-но заселився. Тому вражень - чимало.


«Понравилось, что рядом кухня есть, то что в комнате есть туалет и душевая, более-менее нормальные кровати обои, окна пластиковые, не будет дуть зимой. Не понравилось, что на потолке черные пятна, их надо убрать».


У цій кімнаті разом з сусідками мешкає другокурсниця Ангеліна. Сюди вони переїхали нещодавно.


«Живу уже месяц, это полочки, они удобные, можно разное складывать, можно тетрадки сложить, отдельно книги поставить».


Тут умови кращі, каже дівчина. У кожної - власна тумбочка та полиця. Є шафа, письмовий стіл та стільці. Навіть ліжко - з ортопедичним матрацом. Чого не було у попередній кімнаті.


У гуртожитку - блочна система. Тобто двері з коридора ведуть до так званого тамбура. Там - дві кімнати та санвузол. Прибирають по черзі студенти і на кухнях. У кожній встановлені електроплити з духовкою, раковини, шафи для посуду та холодильник. Анастасія прийшла нагріти воду для чаю. Говорить, сюди ще б поставила мікрохвильовку. А загалом - подобається.


Проте є і обмеження. Не дозволяють користуватися електрочайником та кип'ятильником. Влаштовувати вечірки з алкоголем. Гуртожиток зачиняють об одинадцятій вечора. Тому гуляти до світанку - не вийде. З цими правилами студент погоджується, коли заїжджає до кімнати.


Але і без недоліків не минається. Жила з тарганами та пліснявою, запевняє колишня студентка Катерина. Вивести шкідників нереально, адже в своїй кімнаті ти їх труїш, а твої сусіди - ні. Каже, були і й інші проблеми.


«Иногда в общежитие подселяли студентов не из нашего вуза, которые очень сильно шумели, разговаривать с ними было бесполезно. Педагога-воспитателя не было, например, уже в 10 часов вечера, когда тебе на работу, на пары, на экзамены, никого это не волновало. Спасение было это беруши. Думали и таракан в ухо не заползет и соседей не будет слышно».


Попри незначні недоліки, у гуртожитку - ніколи не буває сумно, - кажуть студенти. І запевняють - це гарна школа життя.

Бажаєте отримувати оперативні новини в свій месенджер - підписуйтесь на наш канал в Telegram.