17:10, 08.10.2019

Субсидія - що змінилося з 1 жовтня?

Субсидія - що змінилося з 1 жовтня? 08.10.2019

поділитись:
Субсидія - що змінилося з 1 жовтня? - фото 1

З 1 жовтня одержувач субсидії може самостійно вибирати, куди будуть перераховуватися кошти: один з уповноважених банків або виплатні об'єкти "Укрпошти" (каси у відділеннях або доставка листоношею додому) - повідомляє Департамент соціального захисту населення.

!Раніше субсидії перераховувалися тільки в "Ощадбанк". Тепер одержувач допомоги може вибрати інший банк. Для цього потрібно подати заяву до органу соціального захисту.

!Варто врахувати, що більшості одержувачів субсидій, яким допомога була перепризначена за підсумками попереднього опалювального сезону - субсидія буде перерахована автоматично. Ця категорія населення не повинна докладати ніяких зусиль у зв'язку з новими правилами. Всю роботу за них зроблять місцеві органи соціального захисту.

!Внутрішньо переміщеним особам, орендарям житлового приміщення, а також домогосподарствам, яким була призначена субсидія на фактично проживають, і які в травні поточного року не звернулися до органів соцзахисту - потрібно зробити це зараз - до 15 грудня.

!Якщо загальна сума заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг перевищить 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 гривень) - субсидія призначена не буде. Тим, хто за підсумками попереднього опалювального сезону отримай відмову в продовженні програми субсидій через борги пропонується кілька варіантів:

1.Обратіться до підприємства-постачальника послуг з проханням провести реструктуризацію боргу (особливо актуально в разі значної заборгованості);

2.Погасіть заборгованість перед постачальником послуг і звернутися за субсидією (актуально у випадках невеликої заборгованості);

3.В виняткових випадках, коли у людини немає можливості ліквідувати заборгованість, але є гостра потреба в субсидії - він може звернутися до спеціальної комісії при місцевих органах влади, яка, в разі обґрунтованої позиції, може призначити субсидію.

Заява та декларація на призначення субсидії подається уповноваженим на це членом сім'ї (домогосподарства), який звертається за призначенням субсидії вперше.

Одержувачам, яким в травні субсидія була призначена на новий період - 2019-2020 р - на цей опалювальний сезон її розмір розрахують автоматично. До уваги приймаються доходи 1-2 кварталів 2019 року. Для тих, хто вийшов на пенсію в 2019 році - замість доходів за два квартали можна врахувати пенсію за серпень.

Слід ретельно задекларувати види і суми доходів, інформація про яких відсутня в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків та Державному реєстрі соціального страхування. Це може бути дохід від здачі майна в оренду, доходи від реалізації власної продукції, майно, декларовані доходи, отримані під час роботи за договором цивільно-правового характеру, або стипендії, які отримують студенти - члени сім'ї одержувача субсидії, інші надходження (серед них - зарубіжні переклади). Як показує практика - саме ці доходи найчастіше якраз і «забувають» вказати в декларації неуважні одержувачі.

Ще одне типове порушення, яке призводить до припинення надання допомоги - невірно вказане майновий стан.

!Декларація про доходи подається про зареєстровані та членах сімей всіх осіб зі складу домогосподарства незалежно від місця проживання, які досягли 14-річного віку. Тобто, навіть у разі, якщо члени сім'ї (чоловіка, дружини, неповнолітні діти) проживають в іншому місці, інформацію про них все одно слід вказувати в декларації. А щодо тих, хто зареєстрований за адресою домогосподарства, але там не проживає, слід вказати «не проживає» в графі «примітки».

!Якщо при отриманні житлової субсидії у вас змінився склад сім'ї, склад зареєстрованих у житловому приміщенні, набір житлово-комунальних послуг, з'явилося транспортний засіб з датою випуску до 5 років, було придбано майно, товари або сплачено послуги на суму понад 50 тисяч гривень - слід повідомити про це орган, який призначив вам субсидію. І зробити це протягом 30 календарних днів - не пізніше!

Більш детальну інформацію з питань подальшого користування житловою субсидією можна отримати в територіальних відділах по роботі з громадянами департаменту соціального захисту населення:

Лівобережного району: пр. Перемоги, 16, тел. 22-31-95; 098-418-80-01;

Центрального і Приморського районів: пр. Металургів, 35, тел. 067-741-73-16;

Кальміуського району: вул. Чукаріна, 17, тел. 47-60-06; 068-668-76-08.