20:30, 25 березня

Сучасне обладнання для боротьби із коронавірусом вже у лікарнях країни

Обладнання, яке Фонд Ріната Ахметова передав Міністерству охорони здоров’я України вже в лікарнях. Перші апарати штучної вентиляції легень та кисневі концентратори рятуватимуть здоров’я пацієнтів у державних медичних закладах Волинської, Закарпатської та Рівненської областей.

поділитись:
Сучасне обладнання для боротьби із коронавірусом вже у лікарнях країни - фото 1

Окрім апаратів штучної вентиляції легень, уже передано МОЗу ізоляційний мобільний бокс, захисний біологічний і противо-хімічний костюм, 400 захисних одноразових комбінезонів, 10 тисяч масок, безконтактні термометри. Фонд закуповує аналізатори тестів на коронавірус та 20 тисяч експрес - тестів. Ще 300 000 тестів у найкоротші терміни Фонд Ахметова передасть до Стабілізаційного фонду, ініційованого Президентом України. А ще - не менш ніж 200 апаратів штучної вентиляції легень для лікарень у різних областях.

«Це дійсно сучасне обладнання, тобто його актуальність не буде втрачено через 5-6 років, його можливо буде використовувати впродовж дуже довгого терміну. це те обладнання, яке буде рятувати життя», - зазначив в.о. генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ України Ігор Кузін.

 

«Те обладнання, яке було придбано за кошти Фонда, благодійного фонда, є обладнання яке входить в один із п'яти світових лідерів-виробників дихального обладнання. Це безумовно якісне обладнання, виробництво Швеція, може надавати допомогу пацієнтам дуже тяжким, він може надавати й допомогу пацієнтам від двох кілограмсів, тобто це можуть бути дітки. апарат підлаштовується під пацієнта, а не пацієнта ми маємо підлаштувати або лікарі мають підлаштувати під апарат, що завжди є перевагою. це зараз найбільш важливе і критичне обладнання. Фонд робить велику допомогу, вклад в розвиток України», - розповіла представник компанії виробника Олена Хоменко.