18:45, 21.08.2019

Суд не знайшов підстав, аби взяти під варту п’ятого підозрюваного у справі «Ротердам+»

Суд не знайшов підстав, аби взяти під варту п’ятого підозрюваного у справі «Ротердам+» 21.08.2019

поділитись:
Суд не знайшов підстав, аби взяти під варту п’ятого підозрюваного у справі «Ротердам+» - фото 1

Йдеться про колишнього голову нац-комісії з комунальних послуг Дмитра Вовка. Аргументи і докази анти-корупційного бюро суд визнав непереконливими. Експерти певні, справа про нібито незаконну формулу ціни на вугілля - сфабрикована і розсиплеться в суді.


Обирати запобіжний захід Дмитрові Вовку Солом’янський райсуд Києва взявся учора. Екс-голову Нац комісії з енергетики звинувачує НАБУ - він є підозрюваним у так званій справі Роттердам+. НІБИТО Дмитро Вовк був причетним до ймовірного нанесення збитків споживачам електроенергії. У НАБУ кажуть, - довірилися експертові, якому доручили вивчати утворення закупівельних цін на вугілля, що використовували українські ТЕС.


Анонсуючи затримання Дмитра Вовка, Артем Ситник визнав: зачіпок мають небагато. Та й ті, до слова, ніби знайшли в останній момент!!! А шукали аж з 2017 року. Та переконати в цьому суд прокурор не зміг. І суд сьогодні відмовив в арешті Дмитра Вовка - через брак доказів.


Експерт енергоринку Юрій Корольчук каже: Ротердам+ не формула, а методика, що врятувала вітчизняну енергосистему від знищення. Катастрофа могла статися після втрати вугільних шахт на сході країни. Без ринкової ціни на вугілля робота і в решті копалень би зупинилися. Такої думки й вітчизняні, й іноземні експерти. Але в НАБУ цього до уваги не взяли, як і того, що Роттердам став опорою в першу чергу для державних шахт. Висунуті звинувачення у справі Роттердам+ експерт вважає непереконливими.


Перспективи у справі Роттердам плюс не бачить і Геннадій Москаль. Колишній правоохоронець та екс-заступник голови СБУ проаналізував доводи слідства і запевняє – вони незмістовні. До того ж, Україна все ще ризикує отримати дефіцит вугілля.


Завтра у Солом’янському суді, суд обиратиме запобіжний захід шостому підозрюваному. Прокуротура проситиме тримання під вартою без права внесення застави.