20:30, 19.11.2019

Суд відпустив Олега Ляшка на поруки

Суд відпустив Олега Ляшка на поруки 19.11.2019

поділитись:
Суд відпустив Олега Ляшка на поруки - фото 1

Бориспільський суд відмовив прокурорам які вимагали заарештувати Олега Ляшка за бійку з Андрієм Герус. Засідання тривало майже п'ять годин.

Група підтримки з прапорами, колишні і діючі народні депутати, дуже багато поліції. Але тільки Олег Ляшко з'явився у суду - в нього намагалися чимось кинути. Політика прикрила охорона, провокаторів відтіснили.

"Справа, за якою ми йдемо в суд, сфальсифіковано за нашу політичну позицію. За те, що ми не даємо владі дерибанити землю, знищувати енергетику, що ми не даємо грабувати людей. За це нас судять, фальсифікують справи і надсилають провокаторів дрібних, які хочуть нас налякати", - заявив Олег Ляшко.

Прокурор доводить, обставин підозрювати Олега Ляшко в скоєнні злочину - досить.

"Вважаю, що допит потерпілого, свідків, а також дослідження відео, які бачила вся країна, підтверджують в даний час обгрунтованість підозри, що вже казати про наявність чи відсутність провини Олега Валерійовича в скоєнні даного правопорушення", - говорить прокурор Андрій Неродік.

Але Олег Ляшко заявляє - навіть в самому підозрі є серйозні розбіжності.

"Він написав про те, що у нього немає ніяких претензій, що немає побоїв і немає ніяких синців. Все нормально, постраждала тільки сорочка. Дивимося протокол допиту Геруса як свідка. 6 листопада після конфлікту. Він пише, що ніяких пошкоджень немає, 7 листопада під час допиту каже, що пошкоджень немає. А 8 листопада пошкодження з'являються і з'являється новий протокол: "Крім цього, також вчора ввечері зауважив на лівій руці синець і потертості на шкірі, які я отримав при застосування насильства Ляшко", - цитує Олег Ляшко.

Про порушення каже і адвокат. Зокрема, медогляд у Андрія Геруса провели на шостий день після інциденту.

"Шість днів тримаються легкі тілесні ушкодження. Ну, тобто, синяк може триматися, але він вже повинен сходити і це визначено в експертизі. Але, при цьому, в самій експертизі видно, на фотографіях - це свіжий синець. Він свіжий. Так питання - коли він його отримав? ", - запитує адвокат Елеонора Салова.

Про явну політизованості справи говорять і експерти.

"Покарання не відповідає тому, що сталося. Вони фактично поштовхалися. Всі жертви Геруса - це порваний сорочка. Ми бачили все це знамените відео. Це адміністратівка. Це штраф, не більше того. Звідкись знайшли легкі тілесні. І намагаються ставити серйозну статтю , прокуратура налаштована жорстко", - говорить політолог Кирило Сазонов.

Олега Ляшко підтримали багато українських політиків - Юлія Тимошенко, Андрій Парубій, навіть екс-прем'єр Володимир Гройсман, з яким Ляшко не раз конфліктував. А екс-нардеп Віталій Купрій навіть прийшов до суду.

"Зараз відбувається судилище над Олегом Ляшко по виключно сфабрикованим звинуваченням. Я допомагаю пану Ляшко в переслідуванні тих людей, які роблять таке свавілля. Написав заяву в ГБР, притягую поліцію, щоб залучати таких лжепрокуроров до відповідальності", - говорить правозахисник Віталій Купрій.

Шестеро людей попросили взяти Олега Ляшка на поруки. Це і стало його запобіжним заходом.

"Я повинен бути задоволений, що не посадили до в'язниці, але я не задоволений тому, що це перший політично вмотивований процес в Україні. Я не скоював злочин, злочин скоїв Герус, який зрадив", - сказав Олег Ляшко.

Олег Ляшко каже, що не дивлячись на тиск не відмовиться від своєї позиції, і вже готує звернення в ГБР про притягнення Андрія Геруса до відповідальності за державну зраду.