19:48, 20.09.2019

Сумні прогнози для українців через податкову реформу

Сумні прогнози для українців через податкову реформу 20.09.2019

поділитись:
Сумні прогнози для українців через податкову реформу - фото 1

Українців очікує девальвація гривні, безробіття та дрейф у тіньову економіку. Такі сумні прогнози складають фахівці, аналізуючи податкову реформу, яку нині розглядають у парламенті. 4 законопроєкти на цю тему вже охрестили "податковою бомбою вповільненої дії". Вона вразить і малий бізнес, і важку промисловість. А ще - неминуче - споживачів, усіх нас, пересІчних українців.


Податковий донос – так експерти охрестили одну з законодавчих ініціатив. Покупцям пропонують жалітися на продавців. Схема проста: написав сфкаргу – отримай частину штрафу. Продавця штрафують, а покупцеві-скаржнику повернуть усе, що він заплатив за товар.


Ласі до чужих грошей, може, й радіють. А от бізнесмени рахують, чи їм і далі вигідно мати власну справу. Анонсована «держава у смартфоні», як виявилося, не позбавить їх паперової тяганини, навіть якщо масово впровадять касові апарати. У таких популярних зараз інтернет-магазинах оборот може зменшитися в кілька разів.


«Я не уявляю собі ситуації, коли інтернетмагазин зможе відслідкувати в який саме день і час їхній покупець забрав з пошти товар. Це просто абсурд. Це буде підставою для штрафу» - каже експерт аналітичного центру «Українська фабрика думки» Юрій Гаврилечко.


Як дублікати чеків потраплятимуть до продавців, автори не вигадали. Натомість вирішили: не буде чека - каратимуть. І штрафи можна буде виписувати – блискавично, - попереджає експерт.


Багато ФОПів якийсь час утримаються на плаву: ховатимуться в тінь чи ув’яжуться в корупційні схеми, поживою для яких стануть саме нові податкові закони, - вважає експерт. А от важка промисловість через збільшення ренти й посилення податкового тиску руйнуватиметься на очах, і наслідки можуть бути катастрофічні.


«Ми втрачаємо десь приблизно третину експорту зараз це близько десяти мільярдів доларів. До мільйона робочих місць може бути втрачено» - каже експерт Юрій Гаврилечко.


Професор Олександр Савченко вважає, що нові законопроєкти ставлять під загрозу енергетичну безпеку держави.


«Це бє по видобутку газу і нафти супутньому. Хтось хоче зробити нас тотально залежними від Росії. Ми самі можемо видобувати!»


Стагнація важкої промисловості неминуче вплине на курс гривні. І чи зможуть їх перекрити потенційні надходження від податкових новацій? У проєкті кошторису на наступний рік – цього поки що не видно.


Бажаєте отримувати оперативні новини в свій месенджер - підписуйтесь на наш канал в Telegram.