19:46, 09 березня

Свято - щодня. В Україні відзначають Масляну

За традицією впродовж усього тижня напередодні Великого посту господині мають готувати запашні млинці. А у неділю влаштувати гуляння, на яких проводжатимуть зиму. Яких звичаїв дотримуються маріупольці, а про які забули?

поділитись:
Свято - щодня. В Україні відзначають Масляну - фото 1

 

Масляна 2021 року випадає на період з 8 до 14 березня. Це одне з найвеселіших народних свят, яке також відоме як Сирна седмиця. Протягом усього Масляного тижня вірянам не можна їсти м'ясо, однак дозволено сири, масло, молоко та інші молочні продукти. 15 березня, починається Великий піст. Він триватиме до Великодня. У цьому році він припадає 2 травня.

Цьогоріч млинцями можна буде посмакувати тільки у кафе або вдома. Святкових гулянь проводити не будуть, повідомили у профільному департаменті. Концерти влаштують із дотриманням карантинних обмежень.

«Обов'язково "Український дім" буде проводити низку заходів до святкування Масляної, дуже активного до цього долучається і наш краєзнавчий музей, певні заходи плануються при бібліотеках», - розповіла директорка департаменту культури Діана Трима.

Дізнатися про план заходів можна буде на сайті міськради.