12:40, 31.05.2020

Телефони зі старою прошивкою легше зламати. Як не втратити свої дані?

Телефони, що працюють на базі поширеної операційної системи - можуть зламати шахраї. Про таку небезпеку попередили британські дослідники.

поділитись:
Телефони зі старою прошивкою легше зламати. Як не втратити свої дані? - фото 1

Фахівці пояснюють - все тому, що для старих версій цієї системи більше не оновлюють захист. Які загрози підстерігають гаджети із застарілою прошивкою і як уберегти свій смартфон?

У смартфоні Дениса стара операційна система. Каже, для дзвінків рідним та листувань з колегами її вистачає. До оновлень хлопець ставиться скептично.

"Я пару раз намагався перейти на нову версію, але телефон почав глючити, зависати, якісь програми почали не відкриватися. І коли я перейшов на нову версію, то пам'яті стало в кілька разів менше, відповідно фотографії та відео доводиться видаляти".


Але старі версії операційних систем - відкрита книга для шахраїв. Адже їх слабкі місця давно вивчені. Тому їх легше зламати, отримавши повний доступ до даних.

"Інтернет-банкінгу або дані облікових записів. Також загрози можуть надавати зловмисникам віддалений доступ і тоді зловмисник взагалі може користуватися всім тим, що є всередині телефону", - розповідає Олександр Іллюша - експерт технічної безпеки.


Також старі «прошивки» більш уразливі перед вірусами. І помітити їх практично неможливо. Однак, дещо в роботі смартфона все ж має насторожити.

"Починає пригальмовувати пристрій. Це може бути пов'язано з тим, що в телефон потрапила загроза класу «койнмайнер» - це загрози, які використовують ресурси комплектуючих, щоб добувати криптовалюту", - пояснює експерт.


Щоб не потрапити на гачок шахраїв, фахівці радять таки оновлювати смартфони до новітніх версій. Втім, пропонують і альтернативу для старих.

Перш за все, на телефоні варто встановити ліцензійну версію антивірусної програми. Також важлива і кібер-гігієна: уникайте відвідування сумнівних сайтів, встановлення казна-яких програм і не реагуйте на смс-ки з розіграшами або погрозами.

А щоб на смартфоні було досить пам'яті і менше файлів, які можуть вкрасти шахраї - скидайте їх у «хмарне сховище».