18:45, 10.11.2020

У центрі Маріуполі вже ремонтують будівлю колишньої міськради

Капітальний ремонт - розпочато! Демонтаж - триває! Як виглядатиме будівля - вже відомо! У центрі уваги підрядників - споруда на проспекті Миру, 70.

поділитись:
У центрі Маріуполі вже ремонтують будівлю колишньої міськради - фото 1

З одного боку майже зруйновану споруду затягнули банером. З іншого - залишили все, як є. Пані Олена згадує, пропрацювала тут майже 20 років і відновленню, що стартувало восени, - радіє.

«Будівля зруйнована було - нерозумно, тупо і спалили невідомо хто з документами з усіма, з нашими речами. Дуже раді, що його будуть відновлювати», - каже колишня працівниця міськради Олена Васильєва.

Сучасна та зручна. Такою буде ця будівля трохи більше ніж за рік. Великі кабінети, прозорі стіни. Та й зовні міська рада вражатиме, сподіваються архітектори. Що саме буде - розповідає старший інженер управління капітального будівництва Ігор Радченко.

«Тут будуть ставить спеціальні вітражі, спеціальні прозорі двері. Скрізь будуть позначення, де який кабінет, куди йти».

Замінять геть усе. Від комунікацій до фасаду. Нині триває демонтаж старого покриття. Найважчим буде - розібрати металоконструкції, що тримають будівлю.

«Так як метал був схильний до пожежі, метал пройшов природний відпустку, це коли втрачається його міцність, відповідно буде виконана повна реконструкція. Це одна з важких елементів проекту».

Аби було просторіше, частково знесуть стіни. Замість них встановлять скляні перегородки. Це - для прозорості роботи. Та для максимальної зручності та комфорту, розповідає пан Ігор.

«Ця будівля практично буде з нуля, тобто якщо ми заходимо в конструкцію допустимо школи, садочка, у нас є з чим працювати, то ж відповідно ні комунікацій, ні магістралей нічого немає. Ми залишаємо коробку, при тому навіть міняємо частину посилена будівлі. Відповідно будемо з нуля робити гарне сучасне приміщення», - розповів Ігор Радченко.

Реконструкція триває за кошти Європейського інвестиційного банку та місцевого бюджету. Її вартість - 117 мільйонів гривень. Закінчити роботи планують до кінця наступного року.