09:35, 18.10.2019

У Донецькій області монетизують бебі бокси - в якості експерименту

У Донецькій області монетизують бебі бокси - в якості експерименту 18.10.2019

поділитись:
У Донецькій області монетизують бебі бокси - в якості експерименту - фото 1

У вересні 2018-го в Україні стартувала кампанія з видачі бебібоксів (пакунків малюка) породіллям. Проте жодна родина з Донецької області, де народилася малеча, такі пакунки не отримала.

Наша область не підписала угоду про виділення з обласного бюджету коштів на цю програму, оскільки мала до угоди зауваження. Поки тривало листування між ОДА і Мінсоцполітики України, породіллі двічі позивалися до суду. Відповідачем виступив департамент соціального захисту Донецької ОДА, який виграв усі суди. Крім того, було розпочато кримінальне провадження щодо цього питання. Його результатом стало те, що вже новий склад Міністерства визнав обґрунтованість зауважень Донецької ОДА, і вже на новий рік будуть внесені зміни в цілому у програму (кількість речей у бебібоксах збільшилася практично вдвічі, а ціна лишилася та сама; змінені підходи до закупівлі речей, які входять до пакунку).


Мінсоцполітики на базі Донецької області проводитиме експеримент з монетизації бебібоксів, тобто породіллі отримуватимуть гроші замість стандартного пакунку – розказав очільник області Павло Кириленко. Йдеться поки що про тих, хто народив і народить протягом цього року (з 1 січня 2019-го до 31 грудня 2019-го).
Планується, що породілля отримають по 5000 гривень – це вартість пакунку. Розробити механізм видачі грошей Мінсоцполітики і департамент соцзахисту ДонОДА планують до кінця жовтня, щоб до кінця року усі жінки цієї категорії отримали гроші.
«Поки що відкритим залишається питання тих матусь, хто народив з вересня 2018-го по 31 грудня 2018 року. Думаємо, що можемо зробити. Питання по тим, хто народить після 31 грудня 2019-го теж поки що не вирішене остаточно: Міністерство думає, чи видавати лише пакунки малюка, чи дати матусям вибір - взяти пакунок чи гроші», – зазначив Павло Кириленко.