19:10, 23.10.2019

У Донецькій області планують монетизувати бебі-бокси

У Донецькій області планують монетизувати бебі-бокси 23.10.2019

поділитись:
У Донецькій області планують монетизувати бебі-бокси - фото 1
Гроші замість пакунка маляти. Донеччина - єдина в Україні область, де обіцяні бебі-бокси досі не видають. Та допомогу для породіль обіцяють "монетизувати". Про які суми йдеться, хто їх отримає та коли?
Батьки по всій Україні хизуються покращеним вмістом бебі-боксів. Восени у коробки додали ще й шкарпетки, пелюшки та килимки для розвитку. Та на Донеччині породіллі бачать такі пакунки лише з відео в соцмережах. Бо жодного - не отримали. До пологового несуть усе своє.
Валерія днями народила дівчинку. Каже, на презент від держави й не сподівалася. Майже всі речі довелося купувати. На перше необхідне для своєї зіроньки Поліна витратила ще більше - приблизно 3,5 тисячі.
"Пеленочки, косметика кое-какая, пледик. Манеж туда не вошел уже, ни игрушек мы не брали, ни погремушек".
У медзакладі зазначили: заяви на отримання бебі-боксів приймають. За рік - назбирали десь 600. Нині списки передали до відділень соцзахисту. Бо стало відомо: на Донеччині жінкам, які народили в 2019-му пакунки маляти - "монетизують".
"В еквіваленті 5 тисяч гривень за бебібокс. Питання виплати буде вирішено до кінця жовтня. Тобто сформовано склад, кому виплачувати" - розказав голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко.
Кому поки не варто чекати на подарунок від держави, то це матусям, діти яких з'явилися на світ наприкінці 2018 року. Питання по цим породіллям поки не вирішене.