15:48, 26.05.2020

У Донецькій області пом'якшують карантин. У МОЗ неправильно порахували кількість тестів

Пом'якшення карантину в Донецькій області стартує сьогодні, 26 травня. Всі показники в нормі.

поділитись:
У Донецькій області пом'якшують карантин. У МОЗ неправильно порахували кількість тестів - фото 1

За словами Ігоря Бойка, директора департаменту цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи ДонОДА, область готова до переходу на новий етап пом'якшення карантину.

За його словами, на сьогодні всі критерії в Донецькій області відповідають вимогам МОЗ. Рівень захворюваності коронавірусом на сьогодні становить 0,9 з 12 на 100 тисяч населення. Лікарняні ліжка так само не заповнені на 50%. Кількість ПЛР-тестувань перевищує необхідну норму. На сьогодні показник становить 13,4 з 12.

За словами заступника начальника управління охорони здоров'я Донецької області Олександра Педенко, розбіжності з цифрами МОЗ пов'язані з неправильним підрахунком. Вся справа в тому, що дослідження пацієнтів Донецької області проводять як в самій області, так і в Києві.

З 18 по 24 травня було проведено 1782 ПЛР-тестів. З них 1090 в області та 692 у Києві. І згідно цим цифрам, Донецька область виходить на показник 13,4. При цьому, в МОЗ не врахували дослідження, зроблені в столиці. Звідси і розбіжність у цифрах.

Саме тому, згідно з рішенням комісії по ТБ і НС сьогодні, 26 травня, в Донецькій області ввели послаблення карантинних заходів.