09:45, 19.11.2019

У Донецькій області СБУ блокувала нелегальний видобуток вугілля

У Донецькій області СБУ блокувала нелегальний видобуток вугілля 19.11.2019

поділитись:
У Донецькій області СБУ блокувала нелегальний видобуток вугілля - фото 1

Видобували вугілля в промислових масштабах. Збитки держави становлять понад 8 мільйонів гривень.

Шестеро осіб, із Києва, Покровська і тимчасово окупованого Єнакієвого, організували протиправний видобуток корисних копалин на території закритої шахти "Гірник". Вибірка вугілля на підпільному підприємстві відбувалася цілодобово, в дві зміни, без дотримання жодних правил безпеки. Працювало на ньому понад 30 гірників.


Видобуте вугілля легалізували двома способами: використавши підроблену документацію одного з вугільних підприємств регіону, а також, через проведення фіктивних фінансово-господарських операцій. Збували корисні копалини до установ і закладів Дніпропетровської, Запорізької та низки західних областей України. Встановлено, що за півроку функціонування нелегального бізнесу зловмисники встигли видобути майже 2,5 тисячі тонн вугілля. За висновками експертів, незаконна діяльність могла призвести до екологічної катастрофи: зростала небезпека зсувів ґрунту та протікання підземних вод.


Під час обшуків, проведених на місці незаконної вибірки і за місцями проживання фігурантів провадження, правоохоронці вилучили шахтне обладнання, транспортні засоби, банківські карти, печатки і штампи підприємств, задіяних у злочинній схемі, а також документи, які доводять незаконні оборудки. У межах відкритого кримінального провадження тривають слідчі дії для встановлення всіх осіб, причетних до протиправної діяльності.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення зловмисникам про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 240 (порушення правил охорони або використання надр), ч. 1 ст. 272 (порушення правил безпеки під час виконання робіт із підвищеною небезпекою), ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України. Викриття нелегального бізнесу проводилося спільно з Нацполіцією під процесуальним керівництвом прокуратури Донецької області.