19:50, 27.05.2020

У Донецькій області відновили приміські та міжміські перевезення

Відсьогодні дозволили роботу міжміського транспорту. Куди зараз можна дістатися та чи важко купити квиток?

поділитись:
У Донецькій області відновили приміські та міжміські перевезення - фото 1

Алла працює у Маріуполі, але живе за містом - у селищі Агробаза. Каже, про те, що транспорт запрацював, дізналася від знайомих.

«Перший день пустили, тому я перший раз купую після карантину. Розклад таке ж і залишилося. На 11:30 як був автобус, так і залишився. А далі, вранці ... Я тільки в такий час їжджу», - каже пасажирка.

Біля кас - спеціальна розмітка та антисептики. Більшість цікавиться саме приміським сполученням.

«Ну довго чекали, звичайно. Їздили на городи, дорого. Добиралися на попутках. Допомагали люди, так, знайомі допомагали. Радує, що тепер ми можемо вільно їздити, займатися своїми справами домашніми», - каже Радміла.

Проте - аби потрапити до салону треба дотримуватися певних обмежень.

«Перевезення пасажирів здійснюється тільки в масках і за кількістю місць для сидіння», - зазначають на автовокзалі.

Водії кажуть, усіх настанов дотримуються. Проте пасажирів поки замало. Адже не всі знають про відновлення перевезень.

«У мене був в шість з Азовського, о дев'ятій - з Маріуполя. А зараз другий. На Ялті взагалі нікого не було, тому що люди виходять, запитують: "Можна їхати? Відкрили?" Ну, кажу, потихеньку передавайте, говорите людям», - розповідає водій автобусу Ігор.

Якщо на приміські маршрути охочі є, то з дальніми напрямами ситуація гірша. На думку водіїв, за час карантину люди звикли до мікроавтобусів.

«Всё, люди пересели на них. Цена билета у него такая же, гривен на 20 больше. И всё, и он возил их, и теперь он будет их возить. И к нам человек не пойдёт. Он сел возле дома, он его забрал из-под дома. И высадил он его в Мариуполе, а не по всем вокзалам он его везёт», - констатує водій Юрій.

На центральному автовокзалі контролерів біля платформ поки більше, аніж пасажирів. До зали очікування не пускають, проте каси працюють. Там нам повідомили, що квитки варто брати лише на найближчі рейси.

«Ну сегодня автобусы пошли, да. У нас нет информации пока на неделю, на два-три дня вперёд. В данный момент только на завтра информация».

За словами начальника автовокзалу, поки автобусів ходить небагато. Однак серед них є й міжнародні рейси.

«Автобусы пока пустили внутри области. Мариуполь-Святогорск, Мариуполь-Славянск. Внутри области можно доехать пассажирам по городам. Ещё у нас есть международные рейсы, это Мариуполь-Люблин, Мариуполь-София. Люди тоже могут добраться, и до Киева доехать», - розповів начальник маріупольського автовокзалу Артем Бобров.